Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -5 °C sněžení Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Dánsku proběhlo rozsáhlé policejní pátrání. Frekventované mosty do Kodaně byly uzavřeny

Informace o uzavření Öresundského mostu na dánské dálnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Informace o uzavření Öresundského mostu na dánské dálnici. | foto: Reuters

KODAŇ Dánská policie v pátek kvůli rozsáhlé pátrací operaci na několik hodin uzavřela dva frekventované mosty vedoucí z hlavního ostrova Sjaelland, kde se nachází metropole Kodaň. Provoz přerušily i trajekty, které spojují ostrov se Švédskem a Německem. Policie bez dalších podrobností sdělila pouze to, že hledala osoby podezřelé ze závažné trestné činnosti a že se jí podařilo najít hledaný automobil.

Švédský deník Aftonbladet na svém serveru uvedl, že policejní operace se týkala tří osob podezřelých z únosu, které prchaly v automobilu Volvo se švédskou registrační značkou.

Dánská policie kvůli pátrání zastavila obousměrný provoz na mostě přes průliv Velký Belt, který spojuje ostrovy Sjaelland a Fyn. Uzavřen byl ve směru do Švédska i most přes úžinu Öresund, který je spojnicí mezi Dánskem a Švédskem. Most pro automobilovou a železniční dopravu byl opět otevřen kolem 15:00 SELČ, uvedla kodaňská policie na svém twitterovém účtu. Následně se otevřel i druhý z mostů. Podle dopravních serverů se před mosty utvořily kolony automobilů dlouhé přes 20 kilometrů.

Přerušená je i trajektová doprava z dánského Helsingøru.
Po uzavřená mostu Oresund poblíž Kodaně začaly vznikat dopravní zácpy.

V pátek odpoledne nefungovaly ani trajektové linky mezi Sjaellandem a přístavy v Německu a Švédsku. Naopak provozu kodaňského letiště se policejní akce nedotkla.

Pátrání se soustředilo zejména na oblast města Roskilde západně od Kadaně, kde byly nasazeny i policejní vrtulníky a hlídky se psy. Do operace se zapojila také dánská armáda, uvedla agentura Reuters.

„U dánské policie jsem sloužil 41 let a takový zásah jsem za tu dobu nezažil,“ citoval dánský bulvární list BT bývalého šéfa rozvědky PET Hanse Jörgena Bonnichsena.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!