Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dětský střelec v mexické škole zabil učitelku a sám sebe. Zranil nejméně dalších šest osob

Školu obklopily desítky policistů a vojáků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Školu obklopily desítky policistů a vojáků. | foto: Reuters

Mexiko  Jedenáctiletý chlapec v pátek na základní škole v severomexickém městě Torreón zastřelil učitelku a zranil dalších šest osob. Poté zabil sám sebe, informovaly místní úřady. Podle médií byl chlapec ozbrojen dvěma střelnými zbraněmi, jimiž pálil na učitelku a spolužáky.

Motiv jeho činu je předmětem vyšetřování, spekuluje se však o inspiraci videohrou. Stav zraněných je podle guvernéra státu Coahuila stabilní.

Tiskové agentury píší, že učitelka podlehla zraněním a že zraněno bylo nejméně dalších šest osob, pět dětí a jeden další učitel. Školu podle televizních záběrů obklopily desítky policistů a vojáků. Incident se stal kolem 7:30 místního času (15:30 SEČ) na škole Colegio Cervantes.

Mluvčí místní prokuratury uvedl, že školák na začátku dne poprosil o svolení opustit třídu, aby si na záchodě převlékl kalhoty. Když se po 15 minutách nevracel, šla se po něm padesátiletá učitelka podívat. Náhle chlapec ozbrojený dvěma zbraněmi, z toho jedné velkého kalibru, začal střílet. Podle úřadů to byl dobrý žák, který žil u své babičky a nechoval se nápadně. Matka mu zemřela před několika lety.

Budova mexické soukromé školy, kde dvanáctileté dítě zastřelilo sebe a učitelku.
Dětský střelec zranil dalších šest osob.

Podle guvernéra státu Coahuila Miguela Riquelmeho školák krátce před činem svým spolužákům řekl: „Dnes nastal ten den.“ Podle guvernéra ho k činu možná inspirovala videohra Natural Selection. Během činu měl na sobě tričko s jejím názvem. Hru podle agentury Reuters vyvinula společnost Unknown Worlds Entertainment se sídlem v San Francisku. 

Ačkoli v Mexiku v posledních dvou letech dosahují počty vražd rekordních úrovní, střelba na školách je tu neobvyklá, poznamenal Reuters. V roce 2017 však 15letý žák na soukromé škole v Monterrey na severu Mexika zastřelil učitelku a sám sebe.

Průmyslové město Torreón má přibližně 679 000 obyvatel a leží v mexickém státě Coahuila.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....