22. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pepřový sprej na intimních místech. Youtuberka brutálně týrala dětské ‚hvězdy‘ videí s 250 miliony zhlédnutí

Machelle Hobsonová je obviněná z týrání svých adoptivních dětí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Machelle Hobsonová je obviněná z týrání svých adoptivních dětí. | foto: Věznice okresu Pinal

PRAHA Matka sedmi adoptovaných dětí vyvořila Youtube kanál, který odebíral téměř milion lidí a v něm zařazená videa si lidé pustili 250milionkrát. Hlavní role hrály samotné děti. Když však vypnula kamery, podle policie je neváhala brutálně týrat. Adoptivní matku nyní čeká soudní líčení.

Machelle Hobsonová provozovala na Youtube kanál s názvem Fantastická dobrodružství a ve videích s celkově téměř čtvrt miliardou zhlédnutí obsazovala svých sedm nezletilých adoptovaných dětí. Děti si většinou hrály na superhrdiny a plnily nejrůznější úkoly. Kanál se těšil téměř milionu odběratelů.

Pozadí její show však bylo smutné. Podle CNN byly děti byly dlouhodobě týrány a zneužívány adoptivní matkou. Tresty přicházely v momentech, kdy děti udělaly chybu při natáčení a například popletly svou repliku.

Na počínání matky upozornila policii její dospělá biologická dcera. Na základě obvinění provedla správa sociálního zabezpečení kontrolu domácnosti a dospěla k závěru, že Hobsonová své adoptivní děti skutečně týrala. 

„Dětem nedávala najíst ani napít a stříkala ne ně pepřový sprej, nutila je koupat se v ledové vodě a za trest je zavírala na dlouhé dny do skříně,“ popsali úředníci.

Během prohlídky našla sociálka i několik pepřových sprejů v matčině ložnici, ačkoli policii tvrdila, že sprej nikdy v domě neměla. „Jedno z dětí vypilo během 20 minut skoro dva litry vody, další chlapec vypadal hladově, tak jsme mu dali pytlík brambůrek, ale odmítl je, protože se bál, že to matka ucítí z jeho dechu,“ stojí v oficiální zprávě.

Týrané děti.

Týrané děti.

„Několik dní jsem byl v šatní skříni, neměl jsem žádné jídlo ani pití a nemohl jsem si dojít ani na záchod,“ popisuje chlapec ve výpovědi. „Pepřovým sprejem mě matka stříkala po celém těle. Na denním pořádku byly také výprasky, nucené koupání v ledové vodě nebo stání v koutě několik hodin v kuse,“ popsalo další dítě.

Děti se ve výpovědích shodují v tom, že byly matkou neustále bity páskem a kartáčem. Jeden z chlapců policii také přiznal, že jeho adoptivní matka mu svírala penis nehty tak dlouho, dokud nezačal krvácet. Další dívka pak řekla, že ji matka postříkala pepřovým sprejem na intimních místech.

Při prohlídce pracovníci zjistili, že děti již dlouho dobu nechodí ani do školy. „Když nás máma vzala do školy, tak to bylo jenom kvůli videím,“ popsalo jedno z nezletilých děti. „Ve škole jsme už nebyly roky.“ Na základě zjištění policie zatkla v pátek Machelle Hobsonovou a obvinila ji z obtěžování, zanedbávání a týrání adoptovaných dětí.

Zatčeni jsou také její dva biologičtí dospělí synové Logan a Ryan Hackneovi. Policie je obvinila z toho, že o týrání nezletilých dětí věděli, avšak policii nic nenahlásili.

Hobsonová však veškerá svědectví adoptivních dětí popřela. „Nikdy jsem je netýrala,“ tvrdí. Odmítla také to, že by své děti držela proti jejich vůli ve skříni, stříkala jim pepřový sprej do očí a nutila je koupat se v ledové vodě. Hobsonová se přiznala pouze k tomu, že když děti zlobily, tak dostaly menší výprask nebo musely stát v koutě. 

Hobsonová videa sdílela většinou jednou týdně. S titulky Podlaha je láva nebo Uteč chůvě. Každé video bylo zhruba patnáct minut dlouhé. Snažila se vytvořit dojem dokonalé domácnosti, kdy děti jsou superhrdinové. Realita však byla zcela odlišná.

„Jedno z dětí se mi svěřilo, že je dlouhodobě týráno,“ řekla pro CNN dospělá dcera, která na problém upozornila. Domovní prohlídka proběhla 13. března. Během kontroly bylo podle dokumentů sociálních pracovníků nalezeno jedno dítě ve skříni a zbylých šest dětí vypadalo velmi podvyživeně. „Měly bledou pleť a tmavé kruhy pod očima. Děti také dokola opakovaly, že mají žízeň a hlad,“ tvrdí sociální pracovníci. 

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.