Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dítě ze znásilnění je boží dar, tvrdí favorit republikánů

Svět

  11:42
WASHINGTON - Republikánský kandidát Rick Santorum opět nadzvedl mandle liberálům. Během televizní debaty řekl, že dítě narozené po znásilnění je božím darem a těhotná žena by ze 'špatné situace měla vytěžit to nejlepší'.

Rick Santorum foto: Reuters

"Namísto interupce by žena měla dítě přijmout jako dar od Boha," prohlásil Santorum a dodal, že pokud by jeho vlastní dcera po znásilnění otěhotněla, snažil by se ji přemluvit, aby na potrat nešla.

"Myslím, že správně bychom se měli s tímto hrůzně zplozeným darem života smířit. Měli bychom přijmout to, co nám Bůh dává. V životě se setkáváme s mnoha strašnými událostmi. Neznám sice nic horšího, ale ze špatné situace se musíme pokusit získat to nejlepší," řekl v pořadu Santorum.

Tvrdošíjný odpor k potratům
Ultzrakonzervativní katolík je proslulý svými výpady proti homosexualitě, hojně jsou citovány jeho výroky, v nichž podle svých kritiků přirovnal vztahy osob stejného pohlaví k pedofilii či incestu – byť sám Santorum se následně pokoušel tuto interpretaci zpochybnit. Popularitu mezi nábožensky laděnou pravicí, zvláště pak v řadách evangelikálů mu vynáší jeho tvrdošíjný odpor k potratům.

Kongresman Rick Santorum patří spolu s bývalým guvernérem Massachussetts Mittem Romneym k favoritům republikánského tábora. Vítěz republikánských primárek se v podzimních prezidentských volbách utká s Barackem Obamou.

Autor:

Mohlo by vás zajímat