29. září 2017 23:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zasadily spolužačce 19 ran nožem, aby se zalíbily fiktivnímu monstru. Do vězení nepůjdou

Podvržená fotografie z dokumentu HBO o fenoménu Slender Man. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podvržená fotografie z dokumentu HBO o fenoménu Slender Man. | foto: HBO

WASHINGTON Dvojice mladých Američanek, které jako dvanáctileté těžce pobodaly svou stejně starou spolužačku, aby se podle svého tvrzení zalíbily fiktivní hororové postavě zvané Slender Man, se vyhnou vězení. Na základě dohody s obžalobou uznají vinu a podrobí se léčbě na psychiatrii, napsala v pátek agentura AP. Dívkám původně hrozily desítky let vězení, místo toho stráví několik let na uzavřeném psychiatrickém oddělení.

Mediálně sledovaný případ se stal před třemi roky v lese u města Milwaukee, kam Anissa Weierová a Morgan Geyserová vylákaly spolužačku Payton Leutnerovou, kterou celkem 19krát bodly nožem. Dívka při útoku utrpěla velmi vážná poranění na hrudi, břiše a pažích a přežila jen díky tomu, že ji objevil cyklista.

Obě útočnice shodně vyšetřovatelům tvrdily, že Leutnerovou se rozhodly zabít, aby se zalíbily Slender Manovi a aby před ním ochránily sebe a své nejbližší.

Na základě dohody stráví Weierová v ústavu pro choromyslné nejméně tři roky, doba léčby Geyserové na psychiatrii je pak stanovena na neurčito. Přesnou dobu pobytu Geyserové na uzavřeném oddělení stanoví soud na základě lékařského posudku.

Slender Man je vykreslován jako nepřirozeně vysoký hubený muž bez rysů ve tváři s chapadly místo rukou. Jeho postava je součástí řady fiktivních příběhů kolujících po internetu a také několika počítačových her.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz