Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Do Anglie bude možné přijíždět jen s negativním testem. Lidé z rizikových zemí budou přesto muset do karantény

Testování na koronavirus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování na koronavirus. | foto: Reuters

Londýn Od příštího týdne budou muset lidé přijíždějící do Anglie předkládat negativní test na koronavirus. S odvoláním na britskou vládu o tom v pátek informovala agentura Reuters. Opatření kabinet premiéra Borise Johnsona přijal ve snaze ochránit Anglii před šířením nových mutací viru SARS-CoV-2.

Cestující z lodí, letadel i vlaků budou muset po příjezdu od příštího týdne předkládat negativní test na koronavirus. V okamžiku, kdy vyrazí na cestu do Anglie, nebude moci být test starší než 72 hodin. Pokuta za nesplnění povinnosti bude 500 liber (zhruba 14 500 Kč).

Výjimku dostanou přepravci zboží, děti mladší jedenácti let, posádky dopravních prostředků či lidé, v jejichž zemích nejsou testy k dispozici, uvedlo ministerstvo dopravy. Opatření se nebude týkat ani cestujících z jiných částí Spojeného království a z Irska.

Ministr dopravy Grant Shapps řekl, že cílem opatření je ochránit Anglii před novými mutacemi koronaviru, které se objevily například v Dánsku či Jihoafrické republice.

Podle agentury Reuters nyní britská vláda jedná s regionálními vládami Skotska, Walesu a Severního Irska, které by brzy mohly zavést podobná opatření.

Lidé přijíždějící z rizikových zemí budou navzdory nové povinnosti nadále muset v Anglii do desetidenní karantény, upozornila agentura AFP.

V Anglii v úterý začala platit plošná uzávěra, kterou premiér Johnson vyhlásil mimo jiné kvůli šíření nové mutace koronaviru poprvé odhalené v jižní Anglii, která je až o 70 % nakažlivější. V Británii se nákaza virem SARS-CoV-2 prokázala již u téměř 2,9 milionu lidí. S covidem-19 v zemi zemřelo přes 78 000 nakažených.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...