Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -3 °C sněžení Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tunisko bude vyžadovat negativní testy na covid. Češi tam ale dál mohou létat s cestovkami bez testů

Lehátka s většími rozestupy než obvykle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lehátka s většími rozestupy než obvykle. | foto: Dominik Stein

Tunis Do Tuniska budou Češi nadále moci cestovat s cestovními kancelářemi bez testů na covid-19. Budou muset dodržovat bezpečnostní a hygienická nařízení, zúčastnit se budou moci jen organizovaných zájezdů. Individuální program nebude možný. Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) to ve středu uvedla v oficiálním vyjádření pro své členy. Sdělení má ČTK k dispozici. Informaci potvrdil na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Tuniský ministr zdravotnictví ve středu podle tiskové agentury TAP oznámil, že do Tuniska nebude moci vstoupit žádný cestující bez negativního testu na covid-19 bez ohledu na zemi původu. Na tuniském seznamu rizikových zemí byla Česká republika spolu se Slovenskem, Polskem, Rakouskem, Francií a dalšími státy zařazena v oranžovém oddílu. Turisti jedoucí do země s cestovními kancelářemi měli výjimku, negativní test nemuseli předkládat. Podle oficiálního vyjádření ACK výjimka stále platí. 

Všudypřítomné je měření teploty digitálním teploměrem, které zabere několik...
Ochranná plexiskla na recepcích. Roušky jsou pro personál samozřejmostí,

Pro turisty s cestovními kancelářemi se nic nemění

„Mohu ujistit všechny české turisty, kteří se chystají do Tuniska s cestovními kancelářemi, že se pro ně nic nemění. Není třeba mít test v případě organizované turistiky, vyjednaná výjimka stále platí! Ověřili jsme u tamního ministerstva zdravotnictví,“ uvedl ministr Petříček.

„Pro Českou republiku se nic nemění. Lidé mohou do Tuniska létat v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi bez povinnosti prokázat se negativním testem na koronavirus,“ řekl ČTK místopředseda ACK Jan Papež. Evropská unie zařadila Tunisko mezi bezpečné destinace na konci června, Česká republika tak učinila až od 3. srpna. Tuzemské cestovní kanceláře první lety do severoafrické země vypravily v sobotu. O Tunisko je podle nich velký zájem, klientům nahrazuje zatím nedostupný Egypt a Turecko.

Vysoké prodeje hlásí všechny velké cestovní kanceláře. S CK Fischer tam podle jejího mluvčího Jana Bezděka míří stovky lidí. CK Exim Tours podle svého obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky zvýšila kapacitu letů, aby uspokojila poptávku. CK Blue Style prodloužila sezonu a poslední let zatím vypravuje 22. listopadu. „Klimatické podmínky jsou v Tunisku přívětivé i během listopadu, kdy zde nepanují tropická vedra, ale často zůstávají příjemné letní teploty,“ uvedla mluvčí Blue Style Jana Ondrejechová.

Český statistický úřad má poslední údaje o delším pobytu Čechů v Tunisku z roku 2014, kdy tam odjelo 77 000 tuzemských cestovatelů. Tuniský ministr cestovního ruchu a řemeslné výroby Mohamed Ali Toumi řekl, že loni do země přijelo 109 000 českých turistů.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!