5. června 2019 8:23, aktualizováno  8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dohra floridského masakru: policie si přišla pro exkolegu, který stál nečinně před školou. Hrozí mu doživotí

Policista stál nečinně před vchodem do školy a ani se nepokusil zabránit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista stál nečinně před vchodem do školy a ani se nepokusil zabránit... | foto: Zdroj: Youtube

Miami Někdejší zástupce šerifa ve floridském Parklandu Scot Peterson, který loni v únoru nezastavil střelce na místní střední škole, byl ve středu zatčen na základě obvinění v 11 bodech.

Někdejší zástupce šerifa ve floridském Parklandu Scot Peterson, který loni v...

Scot Peterson

V případě prokázání viny mu hrozí až doživotní vězení. S odvoláním na sdělení místní prokuratury o tom informovala agentura AP.

Peterson, který byl v době střelby ozbrojen, stál před budovou školy a proti střelci nezasáhl. Masakr si vyžádal 17 mrtvých.

Státní zástupce Mike Satz oznámil, že šestapadesátiletému muži hrozí, že bude odsouzen za zanedbání dětí, hrubou nedbalost a za podání křivé výpovědi ohledně toho, co v době střelby dělal.

Peterson měl za úkol chránit střední školu v Parklandu, 27minutové video z bezpečnostních kamer zveřejněné měsíc po incidentu ale ukázalo, že stál celou dobu před budovou, zatímco střelec uvnitř 17 lidí zabil a dalších 17 zranil. 

Dohromady podle Satze hrozí Petersonovi 100 let za mřížemi. Propuštěn nyní může být na kauci 102 000 dolarů (2,3 milionu korun).

Pro dvaadvacetiletého střelce Nicolase Cruze žádá prokuratura trest smrti. Cruz nabídl, že se k činu přizná výměnou za doživotí. To ale prokurátoři odmítli.

ČTK