20. července 2014 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Děti, doktoři, učitelé i celé rodiny. Kdo jsou oběti z letu MH17?

Oběti tragédie letu MH17. Na palubě malajsijského letadla bylo 298 lidí, nikdo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oběti tragédie letu MH17. Na palubě malajsijského letadla bylo 298 lidí, nikdo... | foto: ReprofotoLidovky.cz

"Měl bych odpočívat, ale ještě nemám zabaleno, odlétám za 18 hodin..." napsal na svůj twitter účet Ben Pocock. Zvládl všechny zkoušky, takže svůj let do Austrálie nemusel rušit. Ben byl jedním z mnoha studentů, kteří zahynuli v troskách letounu v MH17. Mezi obětmi jsou také specialisté na AIDS mířící na konferenci v Austrálii, učitelé, pracovníci charitativních organizací, ale také rodin s dětmi vracejících se z dovolené.

Richard Mayne

Richard Mayne

Richard Mayne

20letý student matematiky a financí pocházel z Leedsu. Na univerzitě měl prý výborné výsledky a patřil k těm nejlepším studentům. Jeho otec neváhal a na stránkách Daily Mailu osočit Putina z faktického „zavraždění“ svého syna (Více ZDE).

Holandský pasažér Cor Pan krátce před odletem na sociální síti zveřejnil...

Holandský pasažér Cor Pan krátce před odletem na sociální síti zveřejnil fotografii letadla s popiskem: „Kdyby se ztratilo, tak takhle vypadá.“ Odkazoval tak na zmizelý Boeing 777 z 8. března 2014. Dosud se nenašly ani trosky.

Cor Pan

Fotka Cora Pana a jeho přítelkyně, květinářky Neelte obletěla světa. Hudebník totiž před nástupem poslal na Facebook fotku letounu s komentářem, že takto jejich boeing vypadá, kdyby náhodou zase zmizel.

Mo, Evie a Otis Maslinovi

Mo, Evie a Otis Maslinovi

Mo, Evie a Otis Maslinovi

Trojice sourozenců z Austrálie se vracela z dovolené se svým dědečkem, Nickem Norrisem, kterou trávili v Amsterdamu. Jejich rodiče, Rin a Anthony Maslinovi, zůstali v Holandsku.

Nick Norris, dědeček, který cestoval se svými vnoučaty

Nick Norris, dědeček, který cestoval se svými vnoučaty

Nick Norris

Nadšený jachtař a generální ředitel poradenské firmy, dědeček Mo, Evie a Otise Maslinových.

Liam Sweeney

Liam Sweeney

Liam Sweeney a John Adler

Oddaný fotbalový fanoušek Liam Sweeney se rozhodl, že pojede podpořit svůj tým Newcastle United na Nový Zéland. Chtěl shlédnout dva přátelské zápasy, které měl jeho milovaný tým svést s Wellingtonem a Sydney.

John Adler, fanoušek letící na zápas

John Adler, fanoušek letící na zápas

Zápasů se měl zúčastnit s Johnem Adlerem, šedesátníkem a fotbalovým nadšencem. Adler podle místního tisku na zápasy vždy dorazil v obleku a za 41 let zmeškal pouze jeden jediný zápas (Více ZDE).

Gary Slok se svou matkou poslal selfie spolužákům.

Gary Slok se svou matkou poslal selfie spolužákům.

Gary Slok a Petra van Langeveldová

Patnáctiletý brankář Gary měl se svojí matkou strávit dovolenou v Kuala Lumpuru. Poté, co se usadili na sedadla v boeingu, udělali si společnou fotku, kterou Gary odeslal spolužákům. Podle the New York Times spolu matka se synem cestovali často.

Jeptiška Filomena Tiernanová

Jeptiška Filomena Tiernanová

Filomena Tiernanová

Katolická jeptiška Filomena Tiernanová se vracela ze svého pobytu ve Francii. Poblíž Sydney pracovala jako učitelka ve škole Svatého srdce.

Tambi Jiee a jeho rodina

Šestičlenná rodina původem z Kazachstánu se vracela ze svého krátkého putování po Evropě, které podnikli před přestěhováním do Malajsie. Při odbavování si Tambiho manželka Ariza Ghazalíová vyfotila kufry a odeslala je na sociální síť s komentářem „Začíná nám nová cesta“.  Tambi pracoval v ropném průmyslu. Nejstarší ze čtyř dětí, Muhamad Afif, měl v plánu studovat architekturu poblíž Kuala Lumpuru.

Kazachstánská rodina

Kazachstánská rodina

Učitelka Emma Bellová

Učitelka Emma Bellová

Emma Bellová

Mladá učitelka se vracela z krátké dovolené zpět k výuce. Působila na škole v Maningridě v odlehlé aboridžinské části Austrálie.

Hans vanden Hende s manželkou Shalizou Dewovou a jejich dětmi

Hans vanden Hende s manželkou Shalizou Dewovou a jejich dětmi

Hans van den Hende s rodinou

Malajsko-holandský pár cestoval se svými třemi dětmi z Amsterdamu do Kuala Lumpuru. Hans van den Hende s manželkou Shalizou Dewou a dětmi Piersem, Marnixem a Margaux žili v australském Melbourne.

Shazana Sallehová, letuška

Shazana Sallehová, letuška

Shazana Sallehová

Jednatřicetiletá Shazana byla na palubě boeingu pracovně jako letuška. Její otec uvedl, že stát se letuškou bylo odedávna jejím snem. Chtěla prý cestovat po světě. „Prošla několika koly výběrového řízení, aby konečně získala tuto práci,“ podotkl otec. Poslední zprávou od ní byl status na Facebooku, podle kterého sledovala závěrečný zápas MS ve fotbale v Kuala Lumpuru.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!