8. února 2019 19:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Doživotí pro sériového vraha. Osm lidí zabil, rozřezal a pohřbil v květináčích

Bruce Mcarthur. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruce Mcarthur. | foto: Reuters

Toronto Kanadský soud uložil doživotní trest sériovému vrahovi Bruci McArthurovi, který má na svědomí osm vražd mužů. O podmíněné propuštění může požádat nejdříve za 25 let, tedy až mu bude nejméně 91 let, informovala kanadská média. Případ šokoval homosexuální komunitu v Torontu a soudní proces bedlivě sledovala celá země, poznamenala agentura Reuters.

Bruce McArthur byl zatčen loni v lednu a původně čelil obžalobě za vraždu dvou mužů, kteří byli pohřešováni od roku 2017. Policie ale poté objevila ostatky dalších šesti obětí na místech, kde McArthur pracoval jako zahradník. Většina obětí měla vazby na homosexuální komunitu v Torontu.

McArthur si jako oběti vybíral lidi žijící osaměle nebo na okraji společnosti, často s asijskými nebo blízkovýchodními kořeny. Jejich těla po vraždě rozřezával a ostatky ukrýval v květináčích na místech, kde pracoval jako zahradník. Vraždy se podle prokuratury staly v letech 2010 až 2017, často jim předcházelo sexuální napadení.

Jak zaznělo při soudním líčení, není pochyb, že „by Bruce McArthur pokračoval v zabíjení“. Rovněž neprojevil žádné známky lítosti nad spáchanými činy.

ČTK