Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drama ve francouzské věznici: nebezpečný ozbrojený vězeň drží rukojmí

Svět

  13:41
LILLE - Zástupce ředitele věznice na severu Francie ve středu zajal vězeň, který je považován za zvlášť nebezpečného a je ozbrojen. S odvoláním na místní úřady to uvedla agentura AFP.
Vězení - ilustrační foto.

Vězení - ilustrační foto. foto: Shutterstock

„Krátce před 11:00 jeden zvlášť nebezpečný vězeň vzal jako rukojmího zástupce ředitele nápravného zařízení Vendin-le-Vieil v oblasti města Lens,“ sdělil AFP správní úřad departementu Pas-de-Calais. Jak je útočník vyzbrojen, úřad neupřesnil.

Násilník drží představitele věznice v místnosti, která slouží k pohovorům s vězni a nachází se v části pro izolaci některých vězňů. Na místo byly vyslány zvláštní síly vězeňské správy s cílem vyjednávat a případně zakročit, dodal úřad.

Věznice Vendin-le-Vieil ležící asi 30 kilometrů jižně od města Lille je určena pro problematické či na dlouhá léta odsouzené vězně. Jedná se podle webu správy státních budov o moderní objekt dostavený v roce 2014. Jeho kapacita je 250 vězňů.

„S ohledem na očekávaný příjezd osob odsouzených k dlouhým trestům, byly ve Vendin-le-Vieil instalovány velmi dokonalé bezpečnostní systémy,“ cituje AFP z portálu správy.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...