3. května 2019 20:53, aktualizováno  21:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

'Přinášíme okamžiky radosti a štěstí.' Drogový kartel během oslav Dne dětí rozdával hračky

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Twitter - Blog del Narco Oficial

MEXIKO Členové mexického drogového kartelu Jalisco nová generace (CJNG) tento týden během oslav Dne dětí, který si v Mexiku připomínají 30. dubna, rozdávali v některých částech státu Veracruz chudým dětem hračky. Server Mexico News Daily k tomu napsal, že na každém balíčku byla cedulka se vzkazem „CJNG ti přeje krásný Den dětí“.

Drogový kartel na sociálních sítích uvedl, že se ujal úkolu dodat dárky do měst, na která „úřady nejvíce zapomínají“. Tato organizovaná zločinecká skupina prý dětem „přináší okamžiky radosti a štěstí“ a „nestará se jen o bezpečí lidí ve státě Veracruz, ale snaží se podporovat i ty, kteří to potřebují nejvíce“.

Tato organizovaná zločinecká skupina prý dětem „přináší okamžiky radosti a...
Drogový kartel na sociálních sítích uvedl, že se ujal úkolu dodat dárky do...

Server připomíná, že i jiné zločinecké organizace se snaží naklonit si lidi podobným způsobem. Příslušníci Grupo Sombra těsně před Vánocemi rozdávali jídlo a pití v oblastech měst Tuxpan a Poza Rica. Agentura AP k tomu uvádí, že jde o součást konkurenčního boje mezi jednotlivými gangy. CJNG patří k těm nejsilnějším.

Šéf agentury pro veřejnou bezpečnost Alfonso Durazo Montaňo loni v září ještě před nástupem do funkce řekl, že pro zločinecké gangy působící v Mexiku pracuje podle různých organizací 460 000 mladých lidí.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…