13. května 2019 14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dva podezřelí ze zabití Kuciaka měli vraždit už dříve. Podle policie se vloupali do domu podnikatele

Policie zveřejnila fotografii zbraně, kterou byl podnikatel zastřelen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zveřejnila fotografii zbraně, kterou byl podnikatel zastřelen. | foto: Policie SR

Bratislava Dva z pěti obviněných z loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky obvinila policie na Slovensku v případu další vraždy. Policie o tom v pondělí informovala na sociální síti.

Ze zveřejněných iniciál vyplývá, že Miroslav Marček a Tomáš Szabó podle policie v prosinci roku 2016 po vzájemné dohodě zavraždili podnikatele poté, co se vloupali do jeho domu. Motivem činu byly peníze.

Policie zveřejnila také fotografii zbraně, kterou byl podnikatel zastřelen a která byla nalezena v blíže neupřesněném vodním toku.

Oběma obviněným hrozí v případě prokázání viny v případu vraždy podnikatele doživotí. Stejný trest jim může soud vyměřit i v případě, že budou odsouzeni za vraždu Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Dvojnásobná vražda dvou mladých lidí loni vyvolala v zemi mohutné demonstrace a vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová.
ÚNOR - Nedaleko Trnavy byl zavražděn slovenský investigativní novinář Ján...

Podle dřívějších informací se Marček přiznal, že na Kuciaka a Kušnírovou střílel právě on. Bývalého vojáka Marčeka přitom vyšetřovatelé původně označovali v případu za řidiče; za střelce považovali Szabóa.

ČTK