9. ledna 2018 11:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na předměstí Johannesburgu se srazily dva vlaky, přes 200 lidí utrpělo zranění

Nehoda si vyžádala přes 200 zraněných. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda si vyžádala přes 200 zraněných. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Více než dvě stovky pasažérů utrpěly zranění při srážce dvou vlaků na předměstí Johannesburgu. Místní záchranné složky uvedly, že nehoda nemá žádné oběti na životech. Podle jihoafrických médií jeden vagon příměstského vlaku vykolejil, ale nepřevrátil se.

Na železnicích JAR jde o druhou závažnou havárii v posledním týdnu. Před pěti dny si srážka vlaku s kamionem u města Kroonstad vyžádala 19 mrtvých a přes 260 zraněných.

Vlaková nehoda u města Hannenman, asi 230 km od Johannesburgu.
Podle jihoafrického webu Times LIVE na nádraží narazil přijíždějící vlak do...

Úterní incident se odehrál ve stanici v Germistonu, z více než 226 osob převezených do nemocnic ale měla většina jen lehká poranění, napsala agentura AP. Podle jihoafrického webu Times LIVE na nádraží narazil přijíždějící vlak do stojící soupravy. „Přesné detaily kolem této nehody zatím nejsou známé, ale zdejší činitelé jsou na místě a spustí ve věci vyšetřování,“ řekl mluvčí záchranářů Russell Meiring.

Jihoafrická republika má ze všech afrických zemí největší železniční síť, ta se však potýká s nedostatkem financí a neefektivní správou, uvádí agentura Reuters. Zpráva úřadu dohlížejícího na bezpečnost železnic uvádí, že během finančního roku 2016/2017 přišlo na tratích o život 495 osob, což znamenalo oproti předešlému roku pětiprocentní nárůst.

ČTK