4. srpna 2017 13:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dvacet polských skinheadů napadlo po zápase personál izraelského klubu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ArchivMAFRA

SUCHOCIN Dva zaměstnanci izraelského fotbalového klubu Hapoel Petah Tikva byli v Polsku lehce zraněni poté, co je napadla skupina až dvaceti maskovaných fotbalových fanoušků. Podle čtvrtečního vyjádření izraelské ambasády šlo o útok a antisemitským podtextem.

Napadení se odehrálo ve městě Suchocin ležícím nedaleko Varšavy po přátelském utkání mezi Petah Tikva a místním klubem MKS Ciechanow, informoval deník Jerusalem Post.

„Po zápase jsme šli do vstupní haly hotelu a několik lidí z našeho personálu na hřišti sbíralo vybavení. Zničehonic se na hřišti objevilo patnáct až dvacet skinheadů a začali do nich mlátit a kopat,“ uvedl trenér izraelského týmu Oren Krispin.

„Jeden z hráčů si toho všiml a ihned jsme běželi jim na pomoc. Když nás skinheadi uviděli, dali se na útěk,“ dodal trenér. Dva ze zaměstnanců Moshe Harel a Oz Batzon utrpěli lehká poranění na obličeji.

„Izraelská ambasáda ve Varšavě byla šokována zprávou o dalším antisemitském incidentu,“ uvedl mluvčí vyslanectví Michal Sobelman. „Tito pseudofanoušci nejen, že poškodili dobré polsko-izraelské vztahy, ale hlavně poškodili obraz Polska v zahraničí.“

Podle polského klubu MKS Ciechanow neměli fanoušci klubu s útokem na personál izraelského týmu nic společného. „Zdůrazňujeme, že klub lituje celé situace a silně odsuzuje chování pachatelů v tomto nebezpečném incidentu, zároveň však zdůrazňujeme, že nikdo z komunity našeho klubu neměl nic společného s celou situací,“ stojí v prohlášení klubu.

Zástupci izraelského klubu uvedli, že útok musel být plánovaný, protože pachatelé čekali, dokud policie po zápase neopustila stadion. Případem se již zabývá policie.

Lidovky.cz

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz