Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dvě dívenky si v USA vyjely na výlet autem rodičů, na dálnici se poté čelně srazily s nákladním vozidlem

Svět

  16:15
Washington - Policisté v americkém státě Utah po příjezdu k dopravní nehodě nemohli uvěřit svým očím. Za volantem seděla devítiletá dívka a v sedadle spolujezdce její čtyřletá sestřička. Dívky policistům sdělily, že měly namířeno do Kalifornie, kde si chtěly zaplavat v oceánu. Na cestu se vypravily v noci autem rodičů, kteří spali a o výletu svých dcer se dozvěděli až od policie. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Děti už se nebudou učit o základu všeho živého, buňce. Místo toho dostanou ‚hodiny počítačů‘

Sestry jely po dálnici, nabouraly auto a poté se čelně srazily s nákladním vozidlem, uvedla policie na Twitteru. Naštěstí měly bezpečnostní pásy a vyvázly bez zranění.

Dívky se podle policie vzbudily ve středu kolem 03:00 místního času a vypravily se na nejméně 10hodinovou cestu do Kalifornie červeným Chevroletem Malibu svých rodičů. Devítiletá dívka podle policie ujela asi 16 kilometrů, než narazila do dalšího auta, přejela dělící pás a nabourala do nákladního vozu. Řidič nákladního vozidla při nehodě nebyl zraněn. Ještě před srážkou stihl přivolat policii, jelikož viděl, jak auto předtím narazilo do jiného vozu.

Na videu z policejních kamer je vidět nabourané auto. „To je šílené! Ona řídila?,“ vyhrkl překvapený strážník.

Rodiče se o nehodě dozvěděli, když je vzbudila policie. Neměli tušení, že dívky nejsou doma. „Rodiče byli zděšeni a velmi šokováni, když zjistili, že jsou jejich děti pryč,“ řekl místním médiím Scott List z policie ve městě West Jordan.

Podobný incident se odehrál v Utahu před rokem, když se pětiletý kluk vypravil rodinným autem koupit si Lamborghini v Kalifornii. Policii sdělil, že se rozhodl vzít věci do svých rukou poté, co mu matka auto odmítla koupit.

Starší incident:

Autor: