Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Loď Alex navzdory zákazu zakotvila v přístavu na italské Lampeduse. Na palubě má přes 40 migrantů

Loď Alex, na jejíž palubě se nachází více než čtyři desítky migrantů, navzdory zákazu vstupu do italských vod zakotvila v sobotu odpoledne v přístavu na italském ostrově Lampedusa, když předtím vyhlásila stav nouze. Je to již druhé plavidlo nevládních organizací, které se za poslední týden dostává do sporu s italskými úřady, upozornila agentura AP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Min 12.7.2019 1:22

Afrika se zbavuje netáhel a zločinců. Někdo na to i vydělává a někdo se u toho přihřívá.

J. Novák 7.7.2019 8:25

Ukázalo se, že italská justice je součástí migrační mafie.

F. Volo 7.7.2019 9:49

To tak není. Já jako Ital vím jaká je realita. To není problém soudů, ale zákonů. Soud rozhoduje podle platných zákonů. A mafie? Ta právě migraci spíše reguluje.

P. Veselý 7.7.2019 5:27

Tleskám za tu poslední větu. Celé to staví do jiného svetla. Takže nepustit, vyhostit.

P. Kolar 7.7.2019 1:08

Faktem je, že každých pár desetiletí se Německo pokouší posrat celou Evropu. A když to půjde, tak i celý svět.

J. Šejnoha 7.7.2019 0:58

Přijímat lodě se"zachráněnými" Afričany by měly Africké země.

Stále je taková situace, že ve většině Afrických zemí na pobřeží středozemního moře se neválčí. Země jsou to rozlehlé a s příjemným klimatem.

Skutečnost, že se "uprchlíci" těší na Evropské sociální dávky je zcela irelevantní.

R. Stary 7.7.2019 0:25

Toto je cilevedoma mezinarodni akce financovana kriminelnimi skupinami, ktere operuji z OSN a EU. Zapojene jsou i vladni kruhy Nemecka, Nemecko potrebuje pro sve tovarny otroky. V tomto ohledu Nemci nazbirali zkusenosti v rajchu pri zamestnavani totalne nasazenych lidi. Situace se uklidni az Trump zavede na nemecke automobily 25%ni clo.

J. Pluk 6.7.2019 23:30

My, kteří platíme daně, máme rodiny a vychováváme děti, tuhle opovážlivou a povýšenou drzost sledujeme s tichým zoufalstvím. Nejraději bychom řvali a protestovali, ale bojíme se pozdvihnout hlas, protože platíme hypotéku a bojíme se, jaké by to mělo dopad na naše zaměstnání i na naše děti ve školách a školkách.

Bohužel, právě naše děti to nejhůř odnesou. Za dvacet let, až dospějí ti Mohamedové a Ahmedové, kteří již dnes ve většině velkých měst tvoří nejčastější jména novorozených chlapců, a přidají se k nim ti, kteří právě doplouvají nebo se teprve na cestu chystají, teprve poznáme, že byť jich bude v celkové populaci třeba jen 20%, mezi mladými jich bude polovina, ve velkých městech i víc. A na obranu našich dcer již většinová populace nebude mít sílu, protože ji budou tvořit převážně starci.

Pak si snad uvědomíme, že Evropa skutečně nepatří nám - patří našim dětem, kterým ji bezdětní neziskovkáři nechali prožrat Afričany. Snad se ještě probudíme. Ale přestávám tomu věřit.

I. Štípek 7.7.2019 0:37

Tohle je nejpůsobivější a bohužel i nejpravdivější reakce na sebevražednou politiku Německo-francouzské unie, dříve známé jako EU. Smutné.

J. Šejnoha 7.7.2019 0:59

Amen...

J. Kohout 6.7.2019 22:24

Tak nevím, proč si Němci do Afriky nelétají pro migranty letadly, když nejprve musí migranti plavat na člunu po moři, pak je "zachrání" nějaká neziskovka a pak se o ně teprve Němci přihlásí. Takto by se migranti nemuseli vůbec trápit. Ale pak by to asi nebyli migranti, ale otroci. Nebo je to jinak?

J. Šejnoha 7.7.2019 1:00

Letecký most funguje souběžně.

Cílem těchto násilných vniknutí do Italských přístavů je "odrovnat" Salviniho.

P. Bohuš 6.7.2019 21:57

Německo bylo jest a asi dále bude největším nebezpečím pro celou EU !!!

P. Bohuš 6.7.2019 21:55

Přece není možné aby proti cílenému pašeráctví lidí do Itálie a EU nebyla žádná obrana.

J. Šejnoha 7.7.2019 1:02

Tam kde chybí vůle, není šance na účinnou obranu.

A obráceně......

P. Pruner 6.7.2019 21:52

Jak to celé začalo ? Cituji italskou aktivistku (vládní strany) Belloni: "18metrová plachetnice Alex italské neziskové organizace Mediterranea Saving Humans s 11 členy posádky na palubě naložila 12 mil od libyjského pobřeží 54 osob. Učinili tak prý bez toho, aby měli pro tolik osob na palubě potřebné prostředky a technické vybavení. Pilloni upozornila, že by bylo možné, dle námořního řádu, na pomoc čekat u člunu, jenž je na exponovaném videu v celistvém stavu. U nedaleké petrolejové věže se prý plavily velké lodě a libyjská hlídka již rovněž byla na cestě.

Pobřežní stráž v Římě prý neziskovce sdělila, že mají zásah ponechat libyjským hlídkovým člunům. Na to prý ovšem posádka reagovala, že Libye je ve válce a že v zemi dochází k bombardování záchytných středisek pro utečence.

„Jak je možné, že neprchají žádní Libyjci? Kde jsou ty davy Libyjců prchajících před válkou do Evropy? "

P. Bohuš 6.7.2019 21:48

„Jak je možné, že neprchají žádní Libyjci? Kde jsou ty davy Libyjců prchajících před válkou do Evropy?“

P. Bohuš 6.7.2019 21:46

Musí zakročit rázně a tvrdě!! A zase co se stalo...

Neziskovka u Libye sebrala pobřežní stráži 54 migrantů a unesla je na moře. Teď bude požadovat jejich přijetí v Evropě... to už je doslova drzost.

P. Pruner 6.7.2019 21:40

Teď se ukáže, zda je Itálie samostatným státem rozhodujícícm o tom, kdo vstoupí na jeho území anebo je jen kolonií - Bruselu nebo Berlína ?

J. Lukavsky 6.7.2019 21:07

"připomněla, že se k převzetí migrantů nabídlo 70 německých měst." Pročpak si je nenaloží do letadla hned v Africe a nedovezou rovnou k sobě? Proč je pasírují skrze Itálii? Zbytečná komplikace, ale zase by pašeráci a "záchranářské lodě" přišli o kšefty že?

I. Lyčka 6.7.2019 22:18

Poblém je, že nabídku dali určitě zastupitelé těch měst, obyvatel se nikdo neptal. Proto by se o tyto imigranty měli navždy starat ti, kteří je pozvali, nebo sluníčkáři, kteří je přivítají. Zajišťovat jim práci, vzdělání, zdravotní ošetření, ošacení, jídlo atd. a to všechno na své vlastní náklady. A tak být zodpovědní za případné kriminální delikty.

J. Vintr 6.7.2019 22:18

Oni už je možná těmi letadly dávno vozí. Jen ta přepravní kapacita nestačí pro všechny zájemce, takže to někteří zkoušejí přes moře.

V. Liptovský 6.7.2019 20:46

Prečo tých "zachránených" nie je tristo? Alebo päťsto? To viac na palubu nevošlo? Bolo by sa treba pozrieť, či nejakých tam nenechali utopiť sa...

F. Nerad 6.7.2019 19:51

A co takhle si vzít vzor z Australie? Bylo by po problémech.

J. Langweil 6.7.2019 19:45

Eskadra smrti by byla efektivnější. Najmout tyto na jednu loď a vypsat odměnu .. a bylo by po žížalkách.

P. Čada 6.7.2019 18:32

Kdo se nenechá zastrašit?

M. Blabla 6.7.2019 18:29

Proč ji nazývají "neziskovka"?

F. Doušek 6.7.2019 18:27

Oni se nenechají zastrašit a my se necháme vydírat.

F. Volo 6.7.2019 17:47

Bohužel, tady vidíte typickou německou mentalitu. To znamená svrchovanost, namyšlenost, panovačnost a snahu ovládat kohokoliv bez ohledu na národnost nebo myšlení. Dělali to tak před 80ti lety a budou to dělat dál. Tato země nikdy neměla dostat druhou šanci. To, co způsobila za války tak za to měla platit minimálně 200 roků. Žádná unie, žádné euro, prostě izolace a platit odškodné na příštích 100 let od skončení války. Je to sice smutné, ale historie se opakuje. Ostatně si přečtěte okdud pocházejí germáni. Ti přišli k moci loupením, zabavováním, kolonizací, terorem apod. Řím, když už nic, byl aspoň vyspělí a něco udělali pro naše lidstvo, ale germáni nic.

V. Liptovský 6.7.2019 18:13

Bohužiaľ, zjednotenie Nemecka bolo najväčšou historickou chybou - to si akosi gospodin Gorbačov so svojou xantipou neuvedomil... (alebo mu oči zaslepili iné hodnoty, najmä jeho ženščine). To narušilo povojnové usporiadanie v Európe a vo svete. Našlo sa dosť hlupákov, ktorí v tom videli akúsi novú etapu, a dodnes vidia. Zrátajte si - koľko desiatok tisíc obetí má na konte rušenie povojnových dohôd spojencov (Juhoslávia, Kosovo, Ukrajina, nájazdy migrantov.... atď... atď...). Už je na programe dňa rušenie tzv. Benešových dekrétov - precedens už je. Ešte naša generácia sa zrejme dožije požiadaviek na pripojenie Sudet k Nemecku a juhu Slovenska k Maďarsku... A je to aj dôsledok toho, že po vojne vlastne denacifikácia neprebehla - dokonca ani v republikách ZSSR... A zámorskí spojenci sa naopak - snažili získať čo najviac z nemeckej elity - vedeckej a technickej. Takže pogratulujme tej pronemeckej kolóne aj na týchto diskusiách...


Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Známý Romana Janouška Luboš Pašek buduje dům ve funkcionalistické čtvrti Baba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Craig Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....