29. března 2018 14:40, aktualizováno  18:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dvě letadla z Prahy odklonila v Egyptě písečná bouře. Musely přistát 300 kilometrů daleko

Písečná bouře - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Písečná bouře - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Praha/Hurghada Písečná bouře ve čtvrtek zkomplikovala lety nad Egyptem. Dvě pravidelné linky z Prahy do letoviska Marsá Alam byly odkloněny do Hurghady. Informace serveru Novinky.cz potvrdila mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková. Nakonec oba spoje po uklidnění počasí dorazily do cíle.

Letadla čekala podle Dufkové v Hurghadě na zlepšení počasí, aby mohla pokračovat do plánované destinace. „Oběma letadlům se později podařilo odstartovat z Hurghady a úspěšně přistát v Marsá Alam. Nyní jsou již zase na cestě zpět do Prahy,“ řekla ČTK vpodvečer mluvčí Travel Service.

V posledních dnech pocítili důsledky písečných bouří lidé v Řecku, část území zahalil smog vytvořený z prachu, který přinesl vítr přes Středozemní moře z Afriky. Na sociálních sítích se navíc objevily snímky lyžařů na evropských svazích pokrytých jemně oranžovým sněhem. Podle meteorologů jde o důsledek písečných bouří nad Saharou.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz