Diskuse k článku: České zbraně v bojích o Jemen? Emiráty mají dodávat tamním milicím zbraně ze Západu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 6.2. 2019 19:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Babicka 6.2.2019 19:15

Podporovat legální vládu, je v Syrii chvályhodné, v Yemenu zločin

Inu proto, že v Syrii vládnou šia a v Yemenu suni.

P. Balcar 6.2.2019 10:10

Podle posledních zpráv o vojenské a zbrojní podpoře jemenské vlády ze strany SAE, SA a Západu je mi trochu záhadou jak se mohli menšinoví šiítští povstalci dostat až k hlavnímu městu? Asi naprosto demokraticky a za přísného dodržování západních humanitárních standardů, protože zpravodajství o jejich postupech mlčí a ze "zhoršování situace" obviňuje obránce jemenského státu. Zároveň ale na ostatní apelují, aby jemenský stát přestali podporovat. Jemenská vláda se má asi bránit ozbrojenému povstání podporovaného islamofašistickým Iránem beze zbraní. Idealističní pacifističtí pseudohumanisti zapomínají, že s písní na rtech, letákovými kampaněmi a alegorickými vozy lze protestovat proti režimům, které dodržují nějaká lidsko-právní pravidla. Možná by se mohli zamyslet, jak beze zbraní vzdorovat ozbrojenému povstání.

J. Chaloupka 6.2.2019 10:09

Jó, když tatínek dá raději peníze za kvér než by koupil dítěti chleba, pak musíme "humanitárně" zasáhnout. Zajímavé je, že nám ukazují jen holčičky.

P. Balcar 6.2.2019 9:57

Co myslíte, jak zachází s názorovými odpůrci Irán, který povstání v Jemenu podporuje, nebo separatisti na Doněcké Rusi, podporovaní RF?

Jakou úctu mají Rusové k životům civilistů, jsme mohli vidět a ještě uvidím v Sýrii, kde i ruská státní média nechtěně zdokumentovala vyzbrojení ruských bitevníků kazetovými bombami v době bombadovací kampaně v Aleppu.

Jakou úctu k životům druhých má Irán, si můžeme přečíst ve vyhlášeních jeho představitelů o vymazání Izraele, nebo usuzovat z vyzbrojování teroristů z Hizbaláhu nebo povstalců v Jemenu.

P. Balcar 6.2.2019 9:59

To měla být reakce na jonáše.

K. Pokorný 6.2.2019 9:55

Dostali jsme se do elitní skupiny demokratických zemí, které kážou ostatním, jak se mají chovat.

Ostatně náš rakouský feudál dostal za dodávky zbraní do SA dokonce vyznamenání a komentoval to slovy, že ve zbrojním průmyslu je nutné dělat kompromis s morálkou.

j. jonáš 6.2.2019 9:17

Co na tom, ze vyděláváme (ČR) prodejem zbraní někomu, kdo s nimi potom vraždu civilisty... co na tom, ze naši vojáci válci na území státu, který nenapadl ani nás, ani naše spojence a ani nám nevyhlasil válku... co na tom, ze jsme ve vojenském spolku se státem (Turecko), který zabijí své názorové odpůrce a s lidskými pravý si neláme hlavu... Důležité je najít ovčanům nepřítele a tím jej strašit - lidé potom nemají čas přemýšlet... a tak bu, bu, bu... zlé Rusko je už za dveřmi... Fungovalo to to už staletí dozadu a jak vidno na mnohých zdejších “diskuterech” - funguje to i dnes :/

P. Balcar 6.2.2019 9:58

Co myslíte, jak zachází s názorovými odpůrci Irán, který povstání v Jemenu podporuje, nebo separatisti na Doněcké Rusi, podporovaní RF?

Jakou úctu mají Rusové k životům civilistů, jsme mohli vidět a ještě uvidíme v Sýrii, kde i ruská státní média nechtěně zdokumentovala vyzbrojení ruských bitevníků kazetovými bombami v době bombadovací kampaně v Aleppu.

Jakou úctu k životům druhých má Irán, si můžeme přečíst ve vyhlášeních jeho představitelů o vymazání Izraele, nebo usuzovat z vyzbrojování teroristů z Hizbaláhu nebo povstalců v Jemenu.

A. Kerbel 6.2.2019 10:13

jenomze my sami vime, ze Rusko je opravdu nepritel, jelikoz nas okupovalo 40 let, nikdy se za to neomluvilo, naopak nyni o tom stale lze svym obcanum a nasledne napadlo nekolik svych sousednich statu, takze to neni jen zadne bububu. Co se tyce treba Afganistanu, ten napadl amiky 11.zari, kdy to bylo organizovane Al-Kajdou a s USA jsme v nato, tudiz je to jako by napadli nas. Vojaky mame dale treba v Mali, kde se bohuzel take bojuje proti islamskym fanatikum, ale ti Vam najednou asi nevadi. Turecko se bohuzel nedavno zvrtlo do toho co to je a nikoho to netesi, ovsem stale je lepsi ho mit alespon trochu na sve strane, i kdyz se ted spise otaci prave k rusku, kde Vam to samozrejme razem nevadi. Proste kazda mince ma dve strany, to Vy byste take uz mel vedet, pokud jste alespon trochu dospel.

J. Jurax 6.2.2019 17:47

"jenomze my sami vime, ze Rusko je opravdu nepritel, jelikoz nas okupovalo 40 let, nikdy se za to neomluvilo,"

No jo, no a co říkáte na https://www.lidovky.cz/domov/rustina-je-treti-nejoblibenejsi-cizi-jazyk-popularity-francouzstiny-na-zakladnich-skolach-klesa.A190206_171912_ln_domov_ceh

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Snad neznámějším případem čtvrcení oběti je vražda prostitutky Otýlie Vranské.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...