Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Epsteinovo sídlo koupil anonym za miliardu korun. Peníze z prodeje půjdou obětem sexuálního násilí

Sídlo Jeffreyho Epsteina na Upper East Side v New Yorku se prodalo za 51 milionů dolarů. foto: Reuters

New York - Sídlo Jeffreyho Epsteina na Upper East Side v New Yorku se prodalo za 51 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Peníze z nákupu sedmipodlažního domu půjdou do fondu na odškodnění obětí sexuálního zneužívání. Finančníkovo manhattanské obydlí koupil nejmenovaný člověk.
  11:16

‚Vybudoval si celou síť k dívkám.‘ Americký miliardář Epstein čelí obviněním ze zneužívání nezletilých, vinen se necítí

„Sídlo na východní 71. ulici bylo prodáno počátkem tohoto týdne za podstatně méně, než byla původní požadovaná cena – 88 milionů dolarů,“ uvedl právník společnosti Epstein‘s Estate pro The Business Times.

Jeffrey Epstein.
Ostrov Little St. James v souostroví Panenských ostrovů, který se řadí do...

Nemovitost byla ohodnocená na 88 milionů dolarů poté, co byl tehdy šestašedesátiletý Epstein obviněn ze zneužívání nezletilých dívek v roce 2019, a krátce na to spáchal ve své cele sebevraždu.

Miliardář Epstein byl ve věznici v New Yorku nalezen mrtev, patrně spáchal sebevraždu

Dům má čtyřicet pokojů, a je jednou z největších soukromých rezidencí na Manhattanu. Newyorským bulvárním tiskem byl označen za „dům hrůzy“ ve chvíli, kdy FBI u Epsteina v trezoru našla fotografie nezletilých. Finančník tvrdil, že je nevinný vůči federálním obviněním z obchodování s nezletilými dívkami, které měly být sexuálně zneužívány, a to jak samotným Epsteinem, tak jinými celebritami.

Podle Guardianu právníci uvedli, že finanční prostředky z prodeje byly převedeny na kompenzační účet pro oběti Epsteinovo sexuálního násilí. Brzy by se měly přidat peníze z prodejů dalších nemovitostí, například domů na Palm Beach, Floridě, v Paříži, v Novém Mexiku a také dvou soukromých ostrovů.

V USA zatkli Epsteinovu dlouholetou partnerku Maxwellovou. Je obviněná z podílu na sexuálních zločinech

Protokol o fondu odškodnění obětí vyžaduje, aby Epsteinova pozůstalost vyplatila všechny poškozené, a aby byl fond případně doplněn penězi z jiného zdroje pozůstalosti, pokud klesne pod určitou finanční hranici.

Jeffrey Epstein si vzal život ve federální věznici v srpnu 2019, měsíc po svém zatčení. Doposud se do kompenzačního fondu zaregistrovalo 150 žen, které tvrdí, že byly filantropem sexuálně zneužívány, a bylo z něho zatím vyplaceno 55 milionů dolarů.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat