Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Erdogan oznámil, že Turecko vyšle své vojáky do Libye. Jde o výsledek domluvené spolupráce

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve čtvrtek oznámil, že hodlá vyslat vojáky do Libye poté, co o to Ankaru tato severoafrická země požádala. Příslušný zákon bude podle něj předložen parlamentu na jeho lednovém zasedání. Informovala o tom agentura Reuters.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 26.12.2019 22:03

Z pobřeží, které zatím neovládá vláda generála Haftára, odplouvají tisíce islámských nelegálů na moře, kde je vylovují pašerácké neziskovky a dodávají do Evropy. NATO a EU by měly s konečnou platností uznat vládu generála Haftára a zbavit se zátěže šaškovské vlády v Tripolisu, která je jen zástěrkou pro činnost náboženských a klanových milicí a zejména pro obnovující se Islámský stát. Turecko chce udělat z Libye druhou Sýrii a zdá se, že se mu to pro hloupost a neschopnost evropských politiků podaří.

J. Babička 27.12.2019 2:38

Pokud se Evropa nedokáže ubránit sama a musí prosit na kolenou o ochranu, kdejakého islámského vůdce o ochranu, tak takový režim nemá právo na existenci

V. Rybicka 26.12.2019 13:21

Turci začínají Západu přerůstat přes hlavu. A teď co s tím? Obžalovat ho za rozdmíchávání občanské války? Už má prsty v Syrii a miliony uprchlíků zaplavují Evropu. Teď budou utíkat další miliony z Libye!!!??? Jak ho zastavit (zničit), aby to vypadalo jako legimní akce??? Frau Merkelová s nim otevřela největší mešitu na světě a v Německu, takže ta má svázané ruce. Aaaaaaaa co na ně poslat simpletony Američany??? Donald se teď bude Západu hodit.

J. Jonáš 26.12.2019 14:28

Turci EU přerostli přes hlavu už dávno... Obžalovat za rozdmýchávání občanské války? Rád bych Vás upozornil, že on právě naopak hodlá vojensky podporovat legitimní lybijskou vládu -a pokud byste chtěl někoho žalovat za občanskou válku, zkuste NATO a EU... On má prsty v Sýrii? Nó... arabská jara na Blízkém východě (tedy nejenom v Sýrii) byla podporována především USA a EU... Vaše poznámka o tom, jak kohosi "legitimně" zničit hodně vypovídá o způsobu uvažováni Evropanů, kteří mají pocit, že snědli veškerou moudrost světa a mají ji na rozdávání a to i za cenu rozpoutávání válek... Američané proti Turecku (největší armáda v rámci NATO, strategicky vojensky důležitý stát v tomto geo-prostoru), které navíc balancuje, co se své přízně týče, mezi Amíky a Rusy, nepůjde - to spíš hodí přes palubu Evropu než Turky... :-/

J. Babička 27.12.2019 2:41

nenávist k západu, tedy k vlastním lidem, vám nepřinese lásku muslimů

J. Vacek 26.12.2019 13:12

Angažmá v občanské válce je vždy problematické a politickým cílem musí být funkční státnost s většinovou podporou obyvatelstva. Pak by paralyzování ozbrojených skupin nemusel být takový problém, ale nepodaří se to při závislosti na vnější "mocnosti". Tím by se také země mohla stát zdrojem mezinárodního konfliktu.

J. Jonáš 26.12.2019 12:18

“Od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 se Libye dosud nevzpamatovala z chaosu”... Hmm... neprezentoval nám to tenkrát náš mainstream jako porážku diktátora a nastolení světlých demokratických zítřků???

J. Babička 27.12.2019 2:34

A neservíroval nám komunistický tisk svržení legální vlády Lybie, šílencem, jako vítěztví pokrokových demokratických sil ?


Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...