Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 4.1.2020 19:27

Ovšem zatímco v Rusku je oslavování masového vraha podporováno, tak v Estonsku je postihováno, že?

P. Balcar 4.1.2020 19:28

Tisícovka z několika milionů - okrajový jev demokracie.

V Rusku se oslavuje masový vrah Stalin na oficiální úrovni.

D. Starý 4.1.2020 19:13

Bravo estonsko. Dobre delate. A mimochodem mit treba estonci v moskve svoji propagandistickou stanici, ktera by lhala podobne jako sputnik, tak uz ji kreml davno nechal obsadit a zrusit.

J. Václavíková 4.1.2020 19:13

Kalenský varoval před silou ruské dezinformační agrese. Upozornil, že Evropa i Spojené státy jsou schopny útoku čelit, ale dělají pro to zatím málo: "Západní svět v současné době prohrává informační válku, kterou proti němu Kreml vede, protože si na Západě neuvědomujeme, že jsme skutečně ve válce a co už nás tato válka stála i kolik nás ještě bude stát," řekl mimo jiné.

J. Václavíková 4.1.2020 19:13

Kalenský popsal mechanismy, jaké Kreml používá, i jejich vývoj v posledních letech. Citoval mluvčího prezidenta Putina Dmitrije Peskova, který v ruské televizi řekl: "Jsme ve stavu informační války ... především s Anglosasy." Dále zmínil základní témata dezinformací, ruskou invazi na Ukrajinu; ruské válečné zločiny v Sýrii, smrt 298 civilistů při sestřelení letu MH17 (včera od tragédie uplynulo přesně pět let), ruské atentáty v Evropě (agent Skripal a jeho dcera v Salisbury v Anglii), státní doping sportovců, informační operace Kremlu a kybernetické útoky zaměřené na volby po celém světě.

J. Jonáš 4.1.2020 19:20

Oni provedli Rusové vojenskou agresi na Ukrajinu? Proboha kdy?;-D;-D;-D... Válečné zločiny v Sýrii? ;-D;-D;-D... Sestřelení letadla, kteréžto bylo (i) vyšetřováno jedním z podezřelých (Ukrajina) - hmm... to má váhu ;-D;-D

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Václavíková 4.1.2020 19:30

  Přijměte dík, že jste ty nejčastější dezinformace ze Sputniku předvedl, aspoň jste nám ušetřil práci.

  J. Podešva 4.1.2020 19:10

  Ruským útokům je třeba se bránit. To není žádná "nenávist" vůči ruskému národu. To jsou obavy z agresivního Kremlu, který by chtěl obnovit sovětskou sféru vlivu z let 1948-89 Rv Smutné je, že v tom Kremlu pomáhá i český prezident Rv

  J. Nový 4.1.2020 19:14

  Všem útokům je třeba se bránit a ne některé útoky bagatelizovat a nazývat ty, kteří z nich mají obavy, nenávistnými xenofoby, rasisty, či dokonce nacisty. Nedělit různé útoky na "špatné" a "dobré".

  J. Václavíková 4.1.2020 19:16

  Nedělíme, Ty čínské patří do stejného ranku snahy o nepřátelské ovládnutí.

  F. Houžňák 4.1.2020 19:09

  Asi přece jenom ten Sputnik začnu číst. Když jsou marxisti tak zuřivě proti němu, musí to být něco hodnotného.

  J. Podešva 4.1.2020 19:11

  Kdo ze zdejších diskutérů je, podle vás, pane Houžňáku, "marxista" ? Děkuji za věcnou odpověď.

  K. Křivan 4.1.2020 19:16

  Pane Podešvo, v Bruselu a EU-komisi sedí spousta marxistů, leninistů, maoistů. trockistů, fašistů, a jiného levičáckého svinstva.

  J. Václavíková 4.1.2020 19:42

  Fakt spousta? A k těmto údajným názorům se hlásí, anebo je jim pouze podsouván?

  A jak to může, i kdyby to byla pravda, kritizovat někdo, kdo do čela našeho státu volí bolševiky a estébáky?

  K. Křivan 4.1.2020 23:01

  Třeba José Manuel Barroso šéf EU-komise (bývalý) byl předsedou Portugalské maoistické strany. Takových swiní byla v EU-komisi většina.

  F. Houžňák 4.1.2020 19:18

  K panu Křivanovi bych ještě dodal, že podle všech příznaků třeba vy.

  P. Aron 4.1.2020 18:54

  Ten protiruský fanatismus některých lidí už opravdu připomíná padesátí léta minulého století a zuřivý boj proti americkým imperialistům. A stejně jako tehdy se s nimi nedá diskutovat a nemá to ani smysl. Oni jsou ideově pevní a kovaní. A řídí se heslem : Kdo nejde s námi jde proti nám a je nepřítel a toho je třeba zlikvidovat. Zatím ještě ne fyzicky. Jen umlčet. Dějiny se opakují a lidská hloupost je věčná.

  K. Tomas 4.1.2020 18:57

  tak každý tady má zkušenost s Ruskem a tak každý rozumný už tu zkušenost zopakovat nechce. Je vám to jasné?

  J. Václavíková 4.1.2020 19:00

  Kdepak, to je marné! Je ovšem odstrašujícím příkladem toho, k jakým smutným koncům četba ruských dezinformačních webů může vést ;-D

  J. Nový 4.1.2020 19:05

  Jsou i tací, kteří žádné ruské dezinformační weby nečetou a přesto nesdílí vaši nenávist vůči všemu ruskému

  J. Podešva 4.1.2020 19:08

  Mýlíte se, pane Nový. Nejde o "nenávist vůči všemu ruskému". Já např. mám velmi rád ruskou poezii. Mohl bych vám zarecitovat klasiky. Jde o obavu, že Kreml zase bude chtít řídit dění v naší zemi, jak to dělal v letech 1948-89. A že se o to pokouší je zjevné. Dnešní putinovské Rusko vede válku proti Západu. A je třeba se tomu bránit. To s žádnou "nenávistí" nesouvisí, pane Nový.

  J. Václavíková 4.1.2020 19:11

  Navíc se tím ani netají. Jeho vrcholní představitelé se nechávají slyšet, že do kybernetické války proti Západu musí hodně investovat, protože takto vedená válka je pro ně velmi výhodná.

  J. Václavíková 4.1.2020 19:09

  A zase podsunutý argument! Má nenávist vůči všemu ruskému? Ale jděte!

  J. Jonáš 4.1.2020 19:10

  Kdysi lidé poslouchali zahraniční vysílače a soudruhy jako vy to tenkrát také rozčilovalo... Doba se nemění - bolševik jako vy zůstane navždy bolševikem bez ohledu na to, jak sama sebe nazýváte... :-/

  J. Václavíková 4.1.2020 19:15

  Kdysi henleinovci používali stejné prostředky jako dnešní ruská propaganda.

  P. Aron 4.1.2020 19:29

  Já tu zkušenost mám, osobní zkušenost z okupace v roce 1968. Jít pod namířenými kulomety z ruských obrněnců v Praze. Celou dobu jsme Rusáky nenáviděli i když jsme do té nenávisti nezahrnovali obyčejné Rusy, kteří byli rovněž oběti komunismu. Na melodii písně Buráky jsme zpívali refrén : Hejhou, hejhou nač chodit do války, je lepší sedět doma a třískat Rusáky. Tehdy, kdyby nás někdo práskl by nás minimálně vyhodili z VŠ. Poslouchal jsem Hlas Ameriky a doufal, že komunismus jednou padne. A radoval jsem se z jeho pádu. Jenže píše se rok 2020 a svět je jinde. Ve vedení EU sedí bývalí komunisté a odhalují pomníky Karlu Marxovi. Takže ano komunismus si opakovat nechci a proto říkám to co můžete ode mě číst.

  J. Podešva 4.1.2020 19:00

  Nu, pane Arone, pojďme diskutovat. Putin zahájil válku proti Ukrajině a ukradl jí kus území. To je agresivní krok. Kreml ukazuje, že nehodlá dodržovat mezinárodní právo. Kreml velmi ostře reaguje na dění v ČR, do kterého mu nic není. My mu taky nemluvíme do Stalinových pomníků či Leninova mauzolea. Proč si myslí, že může do těchto věcí mluvit ? Naše zkušenost z ruského poddanství v letech 1948-89 je krajně negativní. A je zjevné, že Kreml by toto uspořádání chtěl obnovit Rv

  J. Václavíková 4.1.2020 19:02

  Dokonce tu organizuje proruské bojůvky, které se snaží vydírat legálně zvolené zastupitele a ovlivňovat, jaké sochy si tu postavíme!

  J. Jonáš 4.1.2020 19:16

  Strašné!!! Lidé si dovolí mít jiný názor než soudružka Václavíková!!! A tak je nutno je ihned nazvat proruskými bojůvkami... a osočit z vydírání!!! Víte soudružko... dnes žijeme v demokracii a každý má právo zastávat jakýkoli pol. názor a tento svobodně projevovat... Chápu, že vy soudruzi na toto nejste zvyklí, ale... "Se s tím smiř" ;-D

  J. Nový 4.1.2020 19:11

  A všiml jste si třeba rsankcí vyhlášených USA vůči firmám, které budují Nord Stream 2. Co je USA do toho, že se buduje plynovod mezi Ruskem a Německem?

  Všiml jste si, že by EU zareagovala podobně a uvrhla sankce třeba na firmy budující ropovod z Kanady do USA i přes protesty indiánů z obou zemí?

  A právě proto, že máme zkušenosti, jak píšete, s ruským poddanstvím, mají mnozí z nás strach i z poddanství pod jinými zeměmi nebo svazky zemí.


  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...