Pátek 14. května 2021svátek má Bonifác 14 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Rusko věří, že vir oslabí vliv Západu. Je připraveno přilít olej do ohně, tvrdí estonská rozvědka

Rusko očekává, že pandemie covidu-19 oslabí jednotu západních zemí, což napomůže Moskvě získat výraznější roli v mezinárodních vztazích a zároveň to omezí vliv Západu ve světě. Uvedla to ve středu estonská zpravodajská služba. Kreml věří, že šíření koronaviru přinutí Západ soustředit se na domácí politiku, ekonomické problémy a že se kvůli nákaze rovněž vynoří populistická a extremistická hnutí, píše rozvědka ve své výroční zprávě, na kterou upozornila agentura AP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Martinii 19.2.2021 8:35

Ekonomický trpaslík Rusko může jenom odkopávat mnohem bohatší EU a USA a současně se modlit jak dlouho ještě bude Ivánka bavit drhnout hubou o zem a hrabat se v popelnicích :)))

A průběžně sledovat jak jim západ mizí a mizí ve všech ohledech a z Ruska je ještě větší a větší zaostalý Žebrákostán;-D

J. Toninger 19.2.2021 10:48

Oni jsou uplne v perkeli, pac zijou jen z toho, ze drancujou nerostne bohatstvi a z toho financuji svuj rozpocet. Realne nic s vysokou pridanou hodnotou nevyrabeji. Jejich HDP je na 2/3 Italie ale sebevedomi maji az do nebe. Realne jsou v kopru s porodnosti a sirenim drog v populaci. Prumernej vek doziti muze v Rusko je cca 55, protoze se bud uchlasta nebo jede ve fetu. Trosku hezky to vypada ve velkych mestech, jinak venkov to je bida a hnus jako za Stalina. Navic jim realne hrozi, ze jim Cinani budou expandovat na Sibiri nemaji to jak zastavit.;-)

E. Moucha 19.2.2021 17:35

Je jsem pořád nevěděl nic o tom HDP. Pořád mi nebylo jasné že to Rusko je na tom tak špatně. Když porovnáme USA a Rusko. Tak USA je zadlužen 24 biliony dolarů na každého Američana případně od nemluvněte 1,82 milionů dolarů, Rusko má stání dluh 17 miliard dolarů. USA je že svými zlatými rezervami na prvním místě Rusko na čtvrtém. Tak jsem se podíval na to HDP. Zjistil jsem že jsou dvě možnosti jak stát hodnotit podle HDP. Jedna je ta kterou rád vyuzivate je podle počtu obyvatel a druhá podle velikosti států ta už není pro vás tak příznivá.

E. Moucha 19.2.2021 17:56

Co se týká HDP na obyvatele je Rusko na 58 místě, ČR na 37. HDP na velikost států je Rusko na 11 místě, ČR na 47. Kromě toho porovnávat státy je tak trochu blbost. Tak USA má na jeden km2 31 občanů, Rusko jen 8 občanů. Takže asi bude rozdíl za na jednom hektarů pole bude pracovat 31 dělníků než na jednou je. 8 dělníků, kromě toho každý za jiných podmínek. Asi bude rozdíl když někdo nerosty těží v mírném podnebí než na Sibiři.

F. Navrátil 18.2.2021 12:08

Rusko a Brusel soutěží, kdo více a rychleji rozvrátí Evropu. Brusel zatím vede o koňskou délku.

J. Nový 18.2.2021 13:22

Bolševické názory za zenitem;-D

J. Kostelanský 18.2.2021 10:13

Včera som kdesi (možno aj na lidovky.cz) čítal, čo sa podarilo vymyslieť nemeckým zeleným ekofašistom. A už to aj v nejakom nemeckom meste skúšajú realizovať.

Tak tí zelení prišli na to, že individuálne rodinné domy nie sú energeticky veľmi efektívne v porovnaní s obytnými domami. Tak chcú zakázať výstavbu rodinných domov pre jednotlivé rodiny. A povoliť len stavby s viacerými bytmi.

Čo s tým má spoločné Rusko? Keby Rusko malo na Západe tisíce svojich agentov na rôznych pozíciách, ktorí by sa snažili rozvracať Západ, tak ani tí by to nerobili lepšie ako súčasní "pokrokári" na Západe.

Rusko nemusí robiť nič. Len sledovať, ako sa Západ kúpe vo vlastných ideologických sjačkách. Naopak západná slniečkárska propaganda musí bežať na plné obrátky. Problém je však v tom, že totalitné ideológie NIKDY nevedia určiť správnu mieru propagandy a VŽDY ju exponujú do absurdných rozmerov. Mimochodom propaganda vždy verne odráža myslenie jej tvorcov, pretože ľudia intuitívne používajú metódu "podľa seba súdim teba&qu

J. Vostrý 18.2.2021 10:53

Bratia, keďže sa vám tuná něpáčí, možetě sa aj s hentým súdruhom, čo těrazky robí predsedu hentej českej vládi, odobrať na Slovač alebo rovno do sajůza!!R^

V. Novák 18.2.2021 11:29

Vy moc nerozumíte přečtenému textu, že?

V. Novák 18.2.2021 11:36

Čím víc blbostí Zelení Khmérové vymyslí, tím dřív budou odesláni tam, kam patří.

Jednou musí i Němcům docvaknout - i když ti jsou v docvakávání hodně pomalí. A odolní. Minule jim to trvalo "jen" 12 let jen proto, že zůstali sedět mezi troskami...

D. Martinii 18.2.2021 17:42

Tak Rusko žádní rodinné domy netrápí protože 1/2 rusů najde brzy domov pod nejbližším mostem či zcela v duchu matičky Rusy vykopají zemljanku :))) Při pohledu na ruskou ekonomiku to nebude dlouho trvat;-D

L. Beneš 19.2.2021 14:51

Němečtí Zelení uvažují zcela racionálně. Protože do Německa přišel velký počet Nových Němců, je pro ně zapotřebí nějaký Lebensraum. S pokračováním politiky pod heslem Drang nach Osten prozatím nelze počítat, takže se noví soukmenovci s kudrnatými vlasy musí zatím spokojit aspoň s těmi ušetřenými stavebními plochami. Co bude v budoucnu, nikdo neví. Dost možná někdo má ve výhledu opět Reichenberg, Budweis, Trautenau, ale třeba i Neusohl, Käsmarkt nebo i Leutschau a Zips obecně či některý z Rosenbergů.

V. Novák 18.2.2021 9:42

Estonsku nezbývá nic jiného, než trollit. Je úplně závislé na Rusku a ruském využívání transportu přes estonské přístavy, což ale končí, neb si Rusové záludně postavili vlastní a ještě záludněji přestávají ty estonské využívat a hlavně za to platit. Tudíž jdou do kopru nejen estonské (a lotyšské) přístavy, ale i železnice, která nemá jaxi co vozit...

Přesto Rusové úplně nejzáludněji zásobují Estonsko Zlou Elektřinou a Ještě Zlejším Plynem, ač by nemuseli...

J. Vostrý 18.2.2021 10:55

Nevděk světem vládne, soudruhu. Ani tady koumoušům dostatečně nesplatili, co byste si zasloužili;-D

V. Novák 18.2.2021 11:30

Vy vůbec nerozumíte přečtenému textu, že?

J. Nový 18.2.2021 13:25

Vzhledem k tomu, že co váš text, to lež, není nic divného, když je čte málokdo.

V. Novák 18.2.2021 13:54

No, zeptal bych se, co je v mém textu lživého - ale vím, že z vás tahat konkrétní odpověď, to už je lepší ukecávat jalovou krávu o tele. Vy jí nejste schopen, takže se ani nebudu unavovat.

J. Babička 19.2.2021 9:21

A také nenávist k malým národům..

A. Sonn 18.2.2021 11:24

Já se těm zlým rusům tedy divím, co si to dovolují.Oni chtějí fakt dokonce platit. My jim to ale s našimi pochody jednotkami SS estonských střelců ješte ukážeme a o to víc estonci ruské národnosti nedostanou občanství a pasy. Na rusy musí být holt přísno. Vždyˇjsme v EU nevvyspělejší demokracie.

V. Novák 18.2.2021 11:42

A co teprv Ukrajina!

Tam Rusové posílají svoji Zlou Okupační Elektřinu, i když si Ukrajinci zakázali (v situaci, kdy jim vypadlo celkem dost bloků jak jaderných, tak uhelných elektráren) od Ruska elektřinu kupovat!

Ba i Bělorusko zbuntovali, aby na Ukrajinu dodávalo, ač se Ukrajina TAK SNAŽILA podpořit Litvu v jejím odporu proti JE Astravec!!

No Teror!!!

V. Novák 18.2.2021 9:32

Když to tvrdí Estonci...

J. Koutský 18.2.2021 9:28

Takto se chovají Rusové normálně. Na to není třeba estonská rozvědka!!;-D

M. Vaněk 18.2.2021 9:14

Je ostuda, že naše média přetiskují tyhle americké blemcy bez patřičných komentářů.

J. Koutský 18.2.2021 9:30

Je ostuda, že naše média přetiskují tyhle Vaše blemcy bez patřičných komentářů.

M. Vaněk 18.2.2021 9:12

Americký skandál, který nemá s demokracií NIC SPOLEČNÉHO. Vazalské službičky vydávají VEŘEJNÉ MEZINÁRODNĚ POLITICKÉ PREDIKCE A PROVOKACE. To je chucpe v každém ohledu. Služby mají jen tajně informovat vládu o faktických událostech. ( zejména ty politické předpovědi o Číně jsou od Estónců nepatřičné )

J. Vostrý 18.2.2021 10:51

Soudruzi, pojďme se osvobodit s odporného vazalství, přestěhujme se do Moskvy!

P. Novák 18.2.2021 6:25

Rusko věří, že současné západní hodnoty už nejsou pro Rusko vzorem. Rusko nemusí proti Evropě vystupovat, západ se ničí sám.

„Současný západní svět nabývá podoby Nového etického rajchu, který má i svoji ideologii - ‚novou etiku‘. Národní socialismus je minulostí, budoucností je etický socialismus. Queer socialismus,“ tvrdí v eseji nazvaném Únos Evropy 2.0 Konstantin Bogomolov.

„Říše nové etiky“, která dnes vládne na Západě, jde podle Bogomolova dokonce dál než totalitarismy 20. století. Zatímco nacismus či komunismus omezovaly svobodu myšlení, progresivisté chtějí kontrolovat lidské emoce.

„V nacistické společnosti byli lidé cvičeni jako psi, aby se navzájem nenáviděli. V Novém etickém rajchu člověka cvičí k lásce a upírají mu právo svobodně nenávidět. Už nemůžeš říci ‚já nemám rád‘, ‚nelíbí se mi to‘, ‚bojím se‘. Jsi nucen přizpůsobit své emoce veřejnému názoru a společenským hodnotám.“

https://novayagazeta.ru/articles/2021/02/10/89120-pohischenie-evropy-2-0

J. Vostrý 18.2.2021 6:55

Jistě, západní Evropa má svoje problémy, ale Rusko jich má mnohem víc. Naštěstí máme volnost pohybu, a místní soudruzi, kteří tem vidí ráj na zemi, se mohou do Moskvy svobodně přestěhovat. Ale neudělají to, protože tak pohodlný život jako tady, by tam neměli, nemám pravdu?

P. Novák 18.2.2021 7:14

1. Nejsem soudruh a se soudruhy nijak nesympatizuji. Jejich některé nápady jsou pozitivní, ale některá jsou velmi kontroverzní. Ale co se Covidu týče, tak totálně selhali.

2. Čechy mám rád a nikam se stěhovat nehodlám. Češi by si měli bránit své zvyky a nepřejímat cizí vnucované prvky jako je homosexualita, feminismus, podpora migrace, pozitivní podpora odlišných ras,militantní korektnost,...

M. Rys 18.2.2021 7:22

Novák, tebe cvičili taky jako psa?? To si tedy museli užít:-))


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...