Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

EU bude díky Macronovi vícerychlostní. Je na Česku, jak se k tomu postaví, říká odborník

Emmanuel Macron zvítězil ve francouzských prezidentských volbách. Získal více než 66 procent ze všech odevzdaných hlasů. Podle zástupce ředitele v Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM Martina Michelota však byl volbou, kterou mnoho Francouzů nechtělo učinit. „Francouzští voliči učinili volbu, která je o otevřenosti, toleranci, důvěře a naději,“ říká Michelot pro server Lidovky.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Moucha 9.5.2017 19:59

Vysocí představitelé Bilderbergu předají svému členovi noty a on bude zpívat podle nich. Stejné to bylo s předsedou Evropské rady, Rampuyem. Jeho bývalí zaměstnavatel Rotschild mu taky dá nějaké úkoly.Takže opětovně zase jedna loutka v rukou mocných

P. Balcar 10.5.2017 9:23

Vladimir vyhodil peníze oknem, když je půjčoval Le Penové.

P. Boko 9.5.2017 12:27

Více rychlostní EU. To jako že by Macron vynalezl novou převodovku, kde by se migranti z Řecka řadili přímo do Německa a Francie?

R. Hanuš 9.5.2017 12:44

Ale jděte vy oslíku hloupý. Vícerychlostní Evropa znamená unii Francie, Německa, Beneluxu, pravděpodobně znova Anglie a Možná Severní Itálie a některých severských států.

Znamená to měnovou unii, společný obchodní prostor a uzavřené hranice pro ostatní, na jejichž ochranu budou mít, na rozdíl od ostatních, dost peněz. Bude to znamenat celní bariéry a konec levných montoven v Čechách a na Slovensku, které se již nebudou vyplácet. Bude to znamenat konec strukturálních fondů, automobilového průmyslu, hutního průmyslu a investic ve východní Evropě. Pro českou Republiku to bude znamenat propad národního důchodu na 50% a propad životní úrovně někam k Ukrajině. A samozřejmě příliv imigrantů, protože naše dvacetitisícová armáda, bez pohraničníků a bez peněz ohlídá na hranicích asi tak houby.

P. Boko 9.5.2017 16:35

No vy oslíku mudrlante jste nepochopil, že jen paroduji pojem "vícerychlostní EU". EU může jet jen jako jeden celek. Jinak se jedná o samostatná seskupení států podle míry ekonomického rozvoje, ale už ne o jednotnou EU. Proto tu Macronovu "převodovku" do EU auta mohou použít tak na rychlé převážení emigrantů.

L. Wellner 9.5.2017 12:14

Dobře že byl zvolen pan Macron. Rozbíjejí EU, iniciované a masivně podporované putinovým neosovětským Ruskem, se po tragédii Brexitu zastavilo. A Britové brzy pochopí, jakým darebákům (Nigel Farage) sedli na lep.

Z. Novák 9.5.2017 11:50

Stále se mluví o licoměrnosti vlády , zejména Sobotky a Bělobrádka ve věci přijímání muslimských nájezdníků do naší republiky, ale tak nějak se zapomíná na to, že členem vlády je i Babiš. Takže ten o tom (asi) nic neví, nebo si jen hraje na nepřitele ilegální imigrace, ale ve skutečnosti je spoluzodpovědný za tento stav.

https://www.youtube.com/watch?v=aZ3SBR2uMuA

E. Erat 9.5.2017 11:29

Tak tomu tleskám. Čím více rychlostí, tím více animozit atd. mezi státy, tím rychlejší konec toho obskurního spolku. Nejsme bohužel jako Britové, abychom hodili zpátečku. Takže jako tradičně budeme čekat do trpkého konce, jako tomu bylo u RVHP, kdy jsme byli předposlední, po nás už pouze zoufalci z Rumunska.

R. Hanuš 9.5.2017 12:23

Vy asi budete Ruský trol. Rozdělení Evropy na integrovanou Západní a Okrajovou Východní tady již bylo. Jak to prospívalo té západní a jak té východní, jsme již viděli. Nicméně buďte oparný. Dovedu si představit, že Rusy integrace Hard Core Západní Evropy, do které by se zřejmě vrátila Anglie, bez toho, že by znova ovládli východní Evropu musí notně děsit.

E. Erat 9.5.2017 13:36

A vy budete asi Německý či Bruselský trol. Nebo jste jako byla moje babička, celý život se bála, že znovu přijdou Němci. Nepřišli. Přišly vojska Varšavské smlouvy. Rusové co chtěli si tady koupili, jako všude ve světě. Strašit 50 % propadem životní úrovně, jo to komanči také strašili, že po rozpadu RVHP se zhroutíme. Není k tomu žádný důvod, obchod pojede dál v klidu a pohodě. Když z někým spolupracujete nepotřebujete mít s ním společnou peněženku, a bydlet v jednom baráku. A mohu vás ubezpečit, že Británie se do EU, tedy pokud bude ještě vůbec EU existovat, nevrátí. Možná se Severní Irsko připojí k Irsku. Možná i Skotové by se mohli trhnout, i když o tom pochybuji. Ale, Angličani nikdy. A imigranté se sem spíše dostanou, když nám je násáčkuje EU, než aby přišli dobrovolně. V roce 2003 jsem volil NE vstupu, nemám důvod svůj názor nijak měnit, spíše naopak jsem se utvrdil, že je to neživotaschopný spolek, který vedou nýmandové.

R. Hanuš 9.5.2017 14:03

Zjevně o obchodu nevíte nic. Před vstupem do EU např. Vítkovice, jako jeden ze tří největších světových výrobců bezešvých, přesných trubek, nedokázal prodat do USA a EU ani šroubek, natož trubku, protože jakmile nabídl nákladovou cenu, byla označena za dotovaný dumping a cla uvalená v USA byla až 300%. Pokud žijete v domění, že na západě, pokud vypadneme z jednotného trhu, čekají s touhou na naše výrobky, které si umí vyrobit také, tak neumíte sečíst kolik je jedna a jedna.

Budeme na tom úplně stejně jako Argentina, Ukrajina, Maghreb a další v zemědělství, kerým je to, že vyrábějí za polovic, platné jako mrvému zimník, protože díky evropským dotacím, do EU dostanou jen to, co si již Evropa nedokáže vyrobit sama.

E. Erat 9.5.2017 14:18

Opravdu nemám zájem diskutovat s někým, kdo tady straší Ukrajinou, Argentinou atd. Máte svůj názor, to je legitimní. Já mám zcela odlišný, takže další diskuse je zcela zbytečná. I když přihodíte Somálsko.

R. Hanuš 9.5.2017 14:16

Jo, a o tom návratu Británie již vesele spekuluje Britský tisk, protože oni měli problém s imigrací z východní Evropy a ten by se dvourychlostní Evropu krásně vyřešil a ten ekonomický nesmysl jménem Brexit, by se dal krásně a tiše smáznout novým referendem. Což je za nezměněného stavu vyloučené. Ostatně GB vstupovala do ES, který ekxistoval právě na půdorysu dnešního tvrdého jádra EU.

M. Půbal 9.5.2017 13:46

Výstižné

E. Erat 9.5.2017 11:21

Tak tomu tleskám, čím více rychlostí, tím více animozit mezi státy, tím rychlejší konec toho obskurního spolku.

E. Erat 9.5.2017 11:30

Omlouvám se, to mi uteklo před dokončením příspěvku.

J. Václavíková 9.5.2017 11:20

Měli bychom si konečně uvědomit, že brzy budeme stát před rozhodnutím, jestli se přidáme k elitní části Evropy a vytvoříme konečně funkční celek na federativním základě, prostě Spojené státy evropské, kde budou platit základní normy společné pro všechny členy a vláda bude konečně akceschopná, anebo se vyremcáme na periferii a do bezvýznamnosti.

P. Boko 9.5.2017 12:34

S tím už přišel Václav Klaus pře 10ti lety jako podmínku pro jednotnou měnu (Spojené státy evropské). Jinak je Eurozóna odsouzena k zániku. To však nelze při zachování suverenity a té se nechce zbavit žádný stát, ani p. Klaus.

J. Václavíková 9.5.2017 12:57

Mluvte za sebe. Mně může být celkem jedno, jestli svou suverenitu (v jistých nutných oblastech) předám vládě v Praze, nebo v Bruselu. Mě zajímá, jestli budu mít lepší perspektivu. A tu mi rozhodně skýtá EU, ne zadrátované Česko.

E. Erat 9.5.2017 14:14

Myšlenku na Spojené státy evropské, tedy federaci již opusitli i představitelé EU. I Klekí Juncker, bílý otec eurokomačů řekl, že je třeba vrátit řadu kompetencí na národní státy. Evropa není tavící kotel jako USA, nehledě k tomu, že tam ty státy mají daleko více volnosti ve svém zákonodárství než je tomu dnes v EU. Tady jsou tisícileté vazby na národní státy, a hlavně historické křivdy, které vždy vyplynou na povrch když je ouvej. To se projevuje i dnes při imigrační krizi. A když jde o prachy - viz dnešní jednání o Brexitu. Žádný člověk není Evropan, tedy ve smyslu národnosti. Jistě zeměpisné a historické označení v širším slova smyslu. Jako neexistuje jednotný Afričan. Prostě jenom označení kontinentu z kterého pochází. Nikoliv národnosti a státní příslušnosti. SSE je utopistický sen, neblahý. Něco jako komunismus, hezká myšlenka, která ovšem nepočítá z lidskou přirozeností, které se od neandrtálce prakticky nezměnila.

E. Erat 9.5.2017 14:30

opustili

Z. Novák 10.5.2017 12:18

Paní Václavvíková, vím že pro nás není v podstatě jiné volby, než se přidat, jak vy říkáte, k elitnímu klubu. Pokud se ale domníváte, že se něco, vzhldem k nám, změní, jste neskutečně naivní. Šéfovat tento klub rychlé Evropy budou Francie a Německo a my, budeme v pozici schvalovačů jejich rozhodnutí. Zůstaneme i dál na ekonomickém chvostu, tedy montovnou, s platy mizernými. I nadále budou od nás odtékat stamiliardy korun dividend zahraničním firmám a nezmění se nic ani v prodeji odpadků v našich supermarketech. Budeme povinni poslouchat příkazy z EU, tedy Francouzů a Němců, a na základě kolektivního rozhodnutí "euroelit" brát migranty podle kvót a platit jejich "integraci". Otázkou je, zda se nám to vše v budoucnu ukáže jako plus, zvláště když vidíme v TV nebo i na vlastní oči, kam tato politika eurošílenců vede. Ale asi máte pravdu, není jiné cesty než cesty do pekla.

Z. Novák 9.5.2017 11:12

Pokud by byla při zařazení do 1. rychlosti Evropy povinnost přijímat muslimské nájezdníky, bylo by rozhodně lepší, zařadit nižšší rychlost. Nepochybuji, že s odstupem nějakých 10 let by se to ukázalo jako velice moudré rozhodnutí.

V. Vaclavik 9.5.2017 11:11

Bude to slaby, naplotnicky prezident. Mozna si ho Nemci k sobe v te EU vezmou jako zasterku, ze ji jako nevedou sami.

Ty kecy o ziskavani lidu zname. O tom se vzdy dobre zvasta, asi jako se delaji novorocni prani.

S. Cesky 9.5.2017 10:43

Než se Macron vzpamatuje,musíme vyhodit zrádce -Sralbotku,Bědabrádka,Kalouse z parlamentu,ale volby máme až v říjnu,bude to tipťop..Potřebujeme reprezentaci jako má Maďarsko! Pokud to nestihneme,věřím,že bojkotem všeho možného můžeme zapadnout do méně rychlostní EU, s Žabožrouty to nepůjde a s Německými Pročmoudy také ne. Bude to veselý rok,ale je to na nás.

I. Dekyský 9.5.2017 10:02

Jakmile novinář nazve někoho "odborníkem" nebo "expertem" můžete si být jisti, že půjde o absolutního pitomce - Ondřej Sekora takovým odborníkům říkal Brouk Pytlík (i když oproti současným odborníkům to byla roztomilá a neškodná postavička)...

M. Prokop 9.5.2017 9:37

"Je na Česku, jak se k tomu postaví," - nejlépe zády.

„Francouzští voliči učinili volbu, která je o otevřenosti, toleranci, důvěře a naději,“ - o něčem je obvykle pohádka, případně horror. Ta volba je něco, nejspíš průšvih.

Zbytek jsou klasické budovatelské kecy, které s hrůznými poměry v EU nehnou, rozhodně ne k lepšímu

:-P

v. čajka 9.5.2017 9:24

Naše země bude v rámci EU VŽDY odvozeným územím, kolonií, satelitem, kterého se nikdo z metropolí na nic ptát nebude.

M. Prokop 9.5.2017 9:38

Pokud se tak budeme chovat, tak ano. Ale nemuseli bychom.

P. Pruner 9.5.2017 10:15

Ano pane Čajko, a bohužel to tak bylo i před EU. Němci a Sověti nás dokonce okupovali a západní státy nás hodily přes palubu před válkou, po válce a nyní máme odvozenou ekonomiku, kde významné firmy mají většinou v zahraničí vlastníky a tím i cíl dividend. Jsme taková kolonie, máme se ovšem lépe než za SSSR.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...