Sobota 22. února 2020svátek má Petr 11 °C oblačno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Rybicka 14.1.2020 22:19

Já toto blouznení vidím a přirovnáván k čínském VELKÉMU SKOKU v roce 1959 - 1960. Kdy rudí Číňani museli jíst jeden druhého. Rodiny posílala své děti k sousedům, any. Emisemi jíst své vlastní ďeti!!!

M. Hájek 15.1.2020 6:59

Číňanům se přes mnohé omyly a tragédie nakonec povedlo velký skok realizovat a dnes už jsou téměř v čele peletonu národů. Sice to trvalo dlouho, ale třeba Praha za tu dobu nestihla vybudovat silniční okruh. Jestli se podaří realizovat velký evropský skok trochu pochybuju.

V. Rybicka 15.1.2020 13:15

Je vám jasné, pane Hájek, že to co se dnes děje v rudé Číně je přesně to, proti čemu rudí Číňaé bojovali??? Vaše přrirovnání je asi na úrovni: "Němci a Japonci sice WWII prohráli, ale nakonec dobyli svět svoji pracovitostí a vynálezavostí"!!!??? *** RELATIVISMUS na "N"tou, Sir.

V. Rybicka 14.1.2020 22:13

Uhlí je jen jiná forma ropy, a ropa těžší forma zemního plynu. Zelení šílenci plánují jako by stačilo zakázat uhlí a vše bude košer. Dneska celý den, kde bydlím, -30c. Jedině auta na bezím mohou startovat bez problémů. Electrické auta nemají šanci. Všichni topíme doma a v práci. Na cokoliv šáhneš holou rukou , tak Ťe spálí neuvěřitelný mráz!!! Melouni nemají šajnu jak vůbec lidská společnost funguje a pracuje. Bez fossilových paliv, bychom tu všichni ZAHYNULI!!!

M. Hájek 14.1.2020 17:23

Století uhlí, ropy a atomu skončilo. Evropská civilizace bude v první polovině 21. století hnána ruským plynem. A když se vyčasí, bude trošku pomáhat i sluníčko a vítr. EU[>-]

V. Kain 14.1.2020 17:55

Hájku blbost.I plyn je fosilní palivo a Rusko ho nemá tolik aby všechno pokrylo.Oni by chtěli elektřinu ze slunce a větru.Takže veškeré plochy se zastaví fotovoltaickými panely a vrtulemi.To bude nádhera už se na to těším.

M. Hájek 14.1.2020 19:07

Taková blbost to není. Uhlí v Německu a spol končí, jádro končí, a plyn sice hoří, ale velmi čistě. Proto je průchodný. Však ne nadarmo se Němci spikli proti celému demokratickému světu s Ruskem a budují agresivní North Stream 2. Protože plyn je poslední naděje. On také na 1 kWh vyprodukuje o něco méně CO2 než uhlí, protože část energie vzniká hořením v plynu vázaného vodíku. Vzniká voda.

V. Kain 14.1.2020 20:45

Nejčistčí je jádro.Malé jaderné elektrárny jsou budoucnost.Však ono se na to přijde a to velmi rychle až se bude jídlo občanům kazit v mrazácích a ledničkách protože nefouká a nesvítí.Potom tu všivou zpátečnickou zelenou bandu poženou jako dobytek.Jinak vzkaz eu daňovým poplatníkům.Držte si peněženky protože ta vysušená treska co se usalašila na místě nejvyšším začíná bláznit.Možná že byl lepší ten luxeburský opilec.

S. Krejcar 16.1.2020 10:50

Je dobře, že v Německu uhlí končí !! Pokud bude jediný evropský stát pokusným králíkem, jak by to v budoucnu mohlo být a fungovat tak bude jen dobře. Zásoba zemního plynu je podobně jako ropy a uhlí časově omezeným mediem. Pokud Polsko a ČR přestanou do Německa dodávat el. energii ze svých špinavých elektráren, uvidí se jak se dokáže německá energetika s nastálou situací vypořádat. Ono totiž nejde jen o energetickou spotřebu domácností a obchodních organizací. Největším odběratelem je průmysl a firemní provozy s náročnou energetickou náročnosti. Před nedávnem medii proběhla informace, že německé regiony pozastavují rozvoj budování větrníků a solárů z důvodů omezení životního prostředí. Koukat se na větrné parky a solary se už tam přejedlo. Němci mají dvě výhody, mají moře s možností využití přílivových elektráren a fungující sít bioplynových tepláren a elektráren. Tomu se zatím občané v ČR

I. Jemelka 14.1.2020 16:47

kazda chyba neco stoji ... ale tolik ??

M. Nespor 14.1.2020 16:59

Penize,

kdyz tak se zase nastisknou, ale i vy ten papir zaplatite :)


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...