Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exploze u sídla ruské tajné služby. Výbušné zařízení zabilo jednoho člověka

Svět

  9:25
MOSKVA - V sídle pobočky ruské tajné služby FSB v centru Archangelska na severu země explodovalo ve středu výbušné zařízení. Na místě jeden člověk zahynul, další tři zranění jsou v nemocnici. Novinářům to dnes řekl místní gubernátor Igor Orlov. Informoval také o posílení bezpečnostních opatření na místech, kde dochází k větší koncentraci lidí, jakož i u státních a veřejných zařízení.
Ruská tajná služba FSB - ilustrační fotografie.

Ruská tajná služba FSB - ilustrační fotografie. foto: Shutterstock

„Vybuchlo blíže neurčené výbušné zařízení. Tři (lidé) jsou v nemocnici. Totožnost mrtvého se zjišťuje. Zločin se odehrál uvnitř budovy,“ řekl Orlov podle agentury Interfax. Na hodnocení, co se stalo, je podle gubernátora příliš brzy, záhodno je však vyvarovat se fám a provokací. Podle neoficiálních zpráv mrtvý není pracovníkem tajné služby.

Otrávil Skripala. FSB pak volala jeho spolužákům, aby neprozradili lékařovu identitu

„Vyhodnocujeme důsledky, zjišťujeme typ výbušného zařízení, příčiny a následky tohoto tragického případu. Přijali jsme opatření, abychom posílili bezpečnost všech veřejných a státních zařízení v Archangelské oblasti. Celý systém reagoval pohotově. V nejbližší době určíme míru ohrožení a přijmeme nezbytná rozhodnutí,“ řekl šéf oblasti podle místního webu 29.ru.

Podle Národního protiteroristického výboru k výbuchu došlo ve vstupu do budovy FSB. Na sociálních sítích se objevila nepotvrzená informace, že zraněni byli i dva pracovníci FSB; muž, který je údajně v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče, a žena.

Sídlo FSB bylo po výbuchu evakuováno, doprava v okolí přerušena. Agenti FSB a policisté prověřovali doklady všech kolemjdoucích.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat