Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

To hřiště není ani nalajnované. Virální hit mistrovství je podvrh, potvrdila UEFA

Svět

  13:02aktualizováno  19. června 13:46
Jeden z fanoušků Anglie se po nedělním zápasu svého týmu se Srbskem chlubil unikátním videem. Na něm vysvětloval, že přenocoval na stadionu a na důkaz z unikátního zážitku pořídil video. UEFA však v úterním tiskovém prohlášení označila záznam za jasný podvod.

„Je zjevné, že video od fanouška nebylo pořízeno během probíhajícího mistrovství Evropy, dokonce ani v posledních týdnech. Nejsou na něm vidět žádné poutače, reklamy ani další prvky spojené se šampionátem. Patrné není ani nalajnování hřiště,“ uvedla UEFA.

EURO 2024

Klip tak pravděpodobně vznikl někdy během uplynulé německé ligové sezony nebo po jejím konci. Stadion, na němž fanoušek záznam pořídil, je domovem druholigového FC Schalke 04.

Ze strany údajného fanouška Anglie tudíž šlo o poměrně propracovaný herecký výkon. Dvacetisekundové video ukazuje jeho zmatení po údajném probuzení. „Právě jsem se probudil, jsou čtyři hodiny ráno,“ říká fanoušek v krátkém šotu, který se stal na sítích virálním.

Rozhlíží se po opuštěných tribunách, kde chybějí nejen diváci (stadion AufSchalke má během Eura kapacitu 62 tisíc diváků), ale i jakýkoliv personál a nechápe. Zároveň se třese chladem.

Podle bulvárního listu Daily Mail byli někteří příznivci ohromeni tím, jak se vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením mohl na stadionu ocitnout zcela sám. Už v pondělí někteří fanoušci pravost videa zpochybňovali.

Autor: