6. března 2018 10:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Fico se pomátl, začal se ohánět ‚ikonou‘ pro konspirátory - Sorosem, píšou Slováci

Slovenský premiér Robert Fico | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský premiér Robert Fico | foto: Reuters

BRATISLAVA Slovenský premiér Robert Fico se stal učněm autokrata, předsedy maďarské vlády Viktora Orbána, a začal se ohánět jménem ikonickým pro každého konspirátora - Georgem Sorosem. Napsal to slovenský list Sme v reakci na Ficovo prohlášení, který amerického finančníka a filantropa Sorosa nepřímo spojil se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

„Premiér (Fico) kráčí cestou orbánovské nenávistné kampaně v době, kdy národ od něj očekává alespoň nějaké náznaky morální a politické zodpovědnosti. On ovšem pohotově našel cizího nepřítele, který řídí jeho kritiky, média a možná i samotného prezidenta,“ uvedl list Sme.

Tím, že se Fico snaží posilovat na Slovensku „sorosovskou konspiraci“, posouvá politiku podle listu do ještě hlubšího bahna.

05.března 2018 v 20:30, příspěvek archivován: 06.března 2018 v 09:36

Newsfilter: Nech Fico padne za zvuku hymny, nie rinčania roxorov https://t.co/gY7JmUqa94 https://t.co/M0814JndI0

Denník N napsal, že Fico se pomátl a že země se ho jako premiéra musí zbavit. „Premiér Robert Fico je již ostudou této země. Jeho pád do žumpy konspirací z něj dělá překážku normální budoucnosti Slovenska,“ uvedl list, který slovenského premiéra označil za nebezpečného pomatence a také za konspirátora, který za vším vidí Sorose.

Finančník maďarského původu Soros se v poslední době dostal do centra pozornosti před dubnovými parlamentními volbami v Maďarsku. Maďarský premiér Orbán ve své kampani zdůraznil téma migrace a obvinil Sorose, že jeho záměrem je zaplavit Evropu migranty.

Finančník George Soros.

Finančník George Soros.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!