26. listopadu 2017 14:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Fico si vyzkoušel práci v továrně, chtěl podpořit příplatky za noční směny. ‚Divadlo,‘ tvrdí kritici

Fico noční směnou v továrně podpořil příplatky za noční práci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fico noční směnou v továrně podpořil příplatky za noční práci | foto: facebook: Robert Fico, predseda vlády Slovenskej republiky.

BRATISLAVA Slovenský premiér Robert Fico má za sebou noční směnu, kterou odpracoval v noci na neděli v průmyslovém parku v Lozorně. Informují o tom slovenská média, podle nichž tak chtěl podpořit vyšší příplatky pro lidi, kteří pracují v noci, o víkendech a o svátcích.

Ficova vláda navrhuje zvýšit tyto příplatky od května příštího roku. Stoupnout by měly ze současných dvaceti na padesát procent minimální mzdy v eurech za hodinu, což představuje nárůst ze současných 50 eurocentů na 1,38 eura. Premiér věří, že návrh, na který hledí zaměstnavatelé nevraživě, parlament schválí, i když možná s určitými úpravami.

Předseda vlády se po skončení pracovní směny před novináři pochlubil, že stihl vyrobit téměř 500 svařených lišt do dveří aut, za což ho prý pochválil i šéf firmy Peter Žatkulák. „Pan premiér pracoval výborně, protože začátečníci vyrobí 300 až 350 obrobků. Pan premiér vyrobil 497 obrobků, což je slušný výkon na to, že to dělal poprvé v životě,“ citoval server tvnoviny.sk ředitele.

Reakce byly i uštěpačné

Ficův počin ale v některých médiích vyvolal i uštěpačné reakce. Jako například že Fico měl za tím pásem na noční možná zůstat.

„Snaha o zvýšení ceny práce, obzvlášť v noci, je chvályhodná věc. Odpracováním noční směny ale pro dosažení tohoto cíle premiér neudělal nic. Ochotnické divadýlko pro média by měl nahradit plněním slibů,“ uvádí komentář na serveru aktuality.sk.

„Je nesmírně krásné, že máme takového talentovaného začínajícího svářeče, který vyrobí 497 obrobků, zatímco ostatní začátečníci jen 300 až 350. Robertovi Ficovi se však my, daňoví poplatníci skládáme na plat jako slovenskému premiérovi. Kdyby kvalitně pracoval a plnil své politické cíle přes den ve své funkci, nemusel by hrát divadlo na noční směně jako svářeč,“ dodal autor komentáře.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRŮMYSLOVÝ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz