Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Žena z ostrahy letiště v Manile spolkla peníze, které ukradla cestujícímu

Svět

  16:01
Bezpečnostní kamery filipínského letiště v Manile zachytily kuriózní moment. Pracovnici ostrahy přistihly, jak si do pusy strká 300 dolarů v bankovkách a následně je zapíjí vodou. Případ se stal začátkem srpna a peníze měly patřit jednomu z cestujících, kterému je žena odcizila. Po rozšíření virálního videa ji letiště odvolalo ze služby.

Obvinění, že by peníze byly kradené, pracovnice odmítla. Záběry podle ní pouze ukazovaly, jak svačí čokoládu, informoval server CNN správce Úřadu pro bezpečnost dopravy na Filipínách O. Aplasca.

Identita pachatelky není médiím známá, Aplasca však upřesnil, že jde o ženu, která pro letiště pracovala sedm let a její měsíční plat dosahoval v přepočtu 6 500 Kč. Vyšetřování podle něj nyní probíhá.

„Po obdržení informací o nedávných obviněních z krádeže týkajících se bezpečnostní pracovnice terminálu 1 mezinárodního letiště Ninoy Aquino, kde se ztratila hotovost ve výši tří set amerických dolarů, Úřad pro bezpečnost dopravy podnikl kroky k ověření informací a zahájil vyšetřování,“ napsal úřad na Facebooku. Na případu spolupracuje s filipínskou policií.

Kroky popsané v obvinění podle úřadu neodpovídají pracovnímu kodexu, kterým by se pracovnice měla řídit, a tudíž byla suspendována.

Letiště sdělilo, že přijalo preventivní kroky, aby se podobná situace už neopakovala. Z uniforem ostrahy prý například nechalo odstranit kapsy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!