Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Ve francouzských Metách řeší útok bodnou zbraní, pět lidí je zraněných

ilustrační snímek foto: AP

Pět lidí v pondělí utrpělo zranění při násilném činu spáchaném sečnou nebo bodnou zbraní ve francouzském městě Mety. Úřady podle tamního prokurátora zatím nepracují s teorií, že by mohlo jít o terorismus. Podrobnosti o incidentu nyní nejsou k dispozici. Podle neoficiálních informací mohl souviset s vyřizováním účtů.
  16:12aktualizováno  17:10

Podle informací televize France3 se krveprolití odehrálo v pondělí ráno před nejmenovaným obchodem s potravinami. Jednou z hypotéz je, že šlo o vyřizování účtů, policie však případ nadále vyšetřuje. Deník Le Figaro uvádí, že se incident odehrál na okraji města mezi afghánskými přistěhovalci. Zdroj televize BFMTV pak dodává, že události souvisely s vydíráním.

Zranění dvou lidí byla velmi vážná, uvedl prokurátor Yves Badorc. Zda zranění způsobil jediný pachatel ani jaká zbraň byla použita, neuvedl. Nedaleko místa činu policie objevila auto související s případem. Policie v prvních hodinách nikoho v souvislosti s incidentem nezadržela, pachatel nebo pachatelé byli na útěku, uvedla televize BFMTV.

Podle informací agentury AFP jsou všichni zranění muži ve věku kolem třiceti let. Na místě činu zasahoval velký počet policistů a hasičů. Zdravotní sestra Marie, která pracuje poblíž, řekla AFP, že v oblasti v poslední době není bezpečno a že se tam prodávají drogy. „Je tady citelné napětí mezi gangy,“ podotkla.

Mety

Mety

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj