Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Teenageři ve Francii brutálně znásilnili dvanáctiletou dívku. Za to, že je Židovka

Policejní auto ve Francii foto: Profimedia.cz

Ve Francii byli v pondělí zatčeni tři teenageři kvůli brutálnímu znásilnění dvanáctileté dívky. Dva z nich čelí obvinění z těžkého znásilnění, třetí je podezřelý z dalších trestných činů. Zločin má navíc i náboženský přesah, jelikož dívka je Židovka. Čin tvrdě odsoudil i prezident Emmanuel Macron.
  12:43aktualizováno  15:44

Dva třináctiletí chlapci čelí obvinění z hromadného znásilnění, vyhrožování smrtí, antisemitských urážek a násilí vůči dvanáctileté dívce v Courbevoie na předměstí Paříže. Jsou ve vazbě. Podle prokuratury v Nanterre je třetí podezřelý, který je také nezletilý, umístěn pod ochranu svědků znásilnění a obviněn z dalších vyšetřovaných trestných činů. Je na něj vydáno předběžné soudní výchovné opatření.

Podle policejního zdroje nezletilá uvedla, že k ní přistoupili tři mladiství a zatáhli ji do kůlny, když byla s kamarádkou v parku poblíž svého domu. Jednoho z nich znala. Odtáhli ji pryč, povalili ji na zem, nadávali jí do „špinavých židovek“ a vyhrožovali jí smrtí. Dva z nich ji pak brutálně znásilnili, zatímco třetí incident nahrával na mobilní telefon.

Web Ouest-France dokonce uvedl, že jeden z násilníků oběť zbil a přinutil k sexu včetně análního a orálního. Další jí vylil láhev vodky na hlavu, zapalovačem u obličeje hrozil, že ji zapálí, když se nepodvolí.

Její kamarádce se podařilo identifikovat dva z útočníků. Dospívající dívku ošetřili hasiči a převezli ji na lékařsko-soudní oddělení v Garches (Hauts-de-Seine).

Po traumatickém zážitku dívka vše řekla rodičům. Ti ji vzali na policii, která na základě výpovědi oběti a bezpečnostních kamer agresory vypátrala a umístila do detenčního zařízení pro nezletilé.

Podle deníku Le Parisien jeden z násilníků uvedl, že jednal z pomsty, protože oběť mu prý zatajila svou židovskou víru. Další obviněného pak prý popudily její komentáře k Palestině. V mobilním telefonu jednoho z agresorů kriminalisté našli videa a fotografie s antisemitskou tématikou.

Macron na zasedání vlády odsoudil „nákazu antisemitismu“ a vyzval k diskusi o rasismu a antisemitismu na školách. Chce tak dosáhnout toho, aby projevy nenávisti s těžkými důsledky nepronikaly do vzdělávacích institucí.

Počet antisemitských činů se prudce zvýšil

Kolektiv Nous Vivrons, který vznikl po teroristickém útoku Hamásu na Izrael z loňského 7. října, vyzval k demonstraci v Paříži, která se má konat ve středu v 18:30 a má „odsoudit antisemitské znásilnění této mladé dívky“.

„Tváří v tvář tomuto bezprecedentnímu výlevu antisemitismu nelze nikoho omlouvat,“ uvedl vrchní zemský rabín Haïm Korsia na sociální síti X s tím, že je „zděšen“. Rada židovských institucí ve Francii (CRIF) vyjádřila „nesmírné pohnutí nad tragickým znásilněním této mladé dívky“ a varovala, že bude „ostražitě sledovat veškerý vývoj tohoto mimořádně znepokojivého případu“.

„Znásilnění je nástrojem destrukce ve službách nenávisti, a když děti znásilňují děti, je to také celá společnost, která si musí položit otázku o své odpovědnosti tváří v tvář násilí, antisemitismu a misogynii, které v naší zemi působí,“ reagovala Nadace žen.

Podle vládních údajů se v prvním čtvrtletí roku 2024 ve Francii prudce zvýšil počet antisemitských činů: od ledna do března bylo zaznamenáno „366 antisemitských incidentů“, což je o 300 procent více než za první tři měsíce roku 2023.

V lednu CRIF informoval o prudkém nárůstu antisemitských činů ve Francii, které se během jednoho roku zečtyřnásobily a vzrostly ze 436 v roce 2022 na 1676 v roce 2023, přičemž „exploze“ nastala po 7. říjnu a útoku provedeném palestinským islamistickým hnutím Hamás v Izraeli.

Courbevoie

Courbevoie

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...