5. dubna 2012 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Francii zastřelil 13letý školák devítileté dítě

Zbraň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Francouzi zatkli třináctiletého chlapce, který zastřelil ve středu ve městě Mende na jihu země devítileté dítě. Zatčen byl také jeden nezletilec, který střelci pomáhal na místě činu zahladit stopy.

Jedná se o další šokující vraždu ve Francii v posledních týdnech. Třináctiletý chlapec podle vyšetřovatelů přistoupil v podvečer k mladistvé oběti a z dosud neznámých důvodů na ni vystřelil automatickou pistolí ráže 22 milimetrů. Přivolaní záchranáři se dítě snažili marně oživit, řekl bez dalšího upřesnění prokurátor Samuel Finielz.

Jedná se o třetí chladnokrevnou vraždu, která poutá pozornost médií a veřejnosti. Minulý týden šlo o případ čtyř mladíků ve věku 15 až 17 let, kteří na západě země chladnokrevně zastřelili dvěma kulkami do hlavy kamaráda a spálili jeho tělo v lese. Chlapcům, kteří dosud neměli žádné problémy s justicí a k činu se ve čtvrtek večer vyšetřovatelům přiznali, hrozí až 20 let vězení.

ČTĚTE TAKÉ:

Mladíci vraždili z obavy, že je kamarád udá za loupež, které se dopustili začátkem měsíce. V pondělí zavedli kamaráda na místo, které si předem vytipovali pro zamýšlenou "popravu". Použili pistoli, kterou našli při loupeži. Střelili kamaráda dvakrát do zátylku a poté ho polili benzínem a zapálili. Každou ránu vypálil jiný mladík, upřesnila policie.

Šokující činy nezletilců se udály krátce poté, co mladý Francouz ve jménu teroristické sítě Al-Káida na jihu Francie chladnokrevně zastřelil sedm osob včetně tří malých dětí.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz