Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Francouzská policie honí v těžko přístupné oblasti bývalého vojáka, ten neváhá střílet po lidech

Svět

  22:01
Paříž - Příslušníci bezpečnostních složek pátrají v jihofrancouzském regionu Dordogne po ozbrojeném muži, který v neděli střílel po policistech. Velké pátrací operace se účastní elitní složky a vrtulníky, uvedla rozhlasová stanice France Info.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Daniel ColeČTK

Policie už hledaného bývalého vojáka zná - devětadvacetiletý muž byl v minulosti čtyřikrát odsouzen za domácí násilí, kterého se dopustil na své bývalé partnerce, řekla v neděli novinářům prokurátorka prefektury Périgueux Solène Belaouarová.

Muž na útěku je silně ozbrojený, přitom ale měl zákaz držet zbraně. Podle Belaouarové získal „zbraň, kterou použil tuto noc a kterou používá nyní“ pravděpodobně nezákonně.

Muž v noci vešel do domu své bývalé partnerky ve vesnici Lardin-Saint-Lazare, kde zaútočil na jejího nového partnera. K incidentu byla přivolána policie a hledaný na policisty začal střílet. Pak uprchl do blízkých lesů. Prefekt požádal obyvatele oblasti, aby až do odvolání zůstali doma, uvedla agentura Reuters. Po muži pátrá přibližně 300 policistů s nasazením čtyř vrtulníků. Policie ho už podle médií v obtížně přístupné lesní oblasti lokalizovala a několikrát se pokusila s ním navázat kontakt. Hledaný muž ale pokaždé začal střílet.

Hledaného poprvé odsoudil za domácí násilí v březnu 2015 soud v Bergeraku, který mu uložil půlroční podmíněný trest. V únoru 2017 mu pak soud v Périgueux opět uložil půlroční podmínku s povinnou péčí. O sedm měsíců později ho stejný soud potrestal ročním vězením. Tentýž soud muži za činy spáchané letos v lednu uložil v únoru 16 měsíců vězení, z toho osm s podmínkou. Odsouzený byl ale propuštěn na svobodu poté, co strávil několik týdnů v cele předběžného zadržení. Na začátku května mu navíc přibyla povinnost nosit elektronický náramek a zákaz navštěvovat bývalou partnerku, která je matkou jeho tří dětí. Elektronický náramek měl na sobě i při nedělním útěku.

Autor:
Témata: Francie

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat