4. ledna 2018 13:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Francouzský bezdomovec se na letišti opřel o dveře a ukradl půl milionu eur

Eura (ilustrační fotografie). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eura (ilustrační fotografie). | foto: Reuters

PAŘÍŽ Spravedlnosti stále uniká bezdomovec, který na pařížském letišti Charlese de Gaullea loni v prosinci ukradl téměř půl milionu eur z prostor jednoho přepravce hotovosti. Pravděpodobný pachatel pochází podle policistů ze severní Afriky a patrně se již přes Belgii nebo jinou evropskou zemi vrátil do vlasti, napsal list Le Parisien s odvoláním na zdroj blízký vyšetřování.

Čtyřicetiletý bezdomovec trávil svůj čas prohledáváním odpadkových košů na terminálu 2F. Osmého prosince se náhodou opřel o dveře vedoucí do prostor firmy, která na letišti zásobuje bankomaty a přebírá hotovost od místních obchodníků. Dveře se otevřely a o 32 vteřin později muž vyšel s dvěma taškami obsahujícími bankovky v hodnotě 490 tisíc eur (12,5 milionu Kč). Muž poté zmizel do zóny, kterou nehlídají bezpečnostní kamery.

Podle vyšetřovatelů měl pachatel mimořádné štěstí i v tom, že peníze, které ukradl, nejdou vystopovat. Byly totiž čerstvě vybrané a pracovníci agentury je ještě nestihli opatřit zařízením GPS nebo nástražným inkoustem, který bankovky v případě potřeby znehodnotí. Známa nejsou ani sériová čísla bankovek s výjimkou těch, které vydala francouzská centrální banka.

ČTK