28. února 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Francii beze stopy zmizela celá rodina. V domě policie našla stopy od krve

Francouzská policie (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzská policie (ilustrační snímek). | foto: Reuters

PAŘÍŽ Dvanáctým dnem se pohřešuje čtyřčlenná rodina Troadecových z městečka Orvault nedaleko západofrancouzského Nantes. Po Pascalovi, jeho ženě Brigitte a ­jejich dvou dospělých dětech, Charlottě a­ Sébastienovi, sice policie usilovně pátrá, zatím však bez výsledku. Jejich telefony zůstávají němé a na bankovních kontech nebyl zaznamenán žádný pohyb. V domě se našly krvavé stopy.

Na záhadné zmizení rodiny upozornila 23. února Brigittina sestra, která začala mít starosti, protože bývala se sestrou pravidelně k kontaktu. O tři dny později prokurátor Pierre Sennes potvrdil, že policie našla v bytě pohřešovaných krvavé stopy, napsal v pondělí deník Le Monde.

Když vstoupili policisté do opuštěného bytu ležícím v klidné periferii Nantes, čekaly je znepokojivé objevy: v koupelně nenašli žádné kartáčky na zuby ani hřebeny, v ledničce zůstaly prošlé potraviny, topení bylo vypnuté a ­v pračce ještě nalezli vlhké prádlo. „Jako kdyby se v domě v ­jednu chvíli zastavil život,“ popisoval novinářům prokurátor Sennes.

Před domem Troadecových parkovaly dva automobily. S ­Audi A4 jezdil Pascal Troadec, jenž pracoval ve společnosti na reklamní osvětlení, BMW řídila Brigitte zaměstnaná ve finančním centru v Nantes.

27.února 2017 v 07:55, příspěvek archivován: 27.února 2017 v 15:59

SUIVI - Le sang retrouvé appartient à la famille #Troadec. La Peugeot du fils est recherché. Drame intrafamilal privilégié. #Orvault https://t.co/k8EPu08o8Y

O chvíli později nalezli policisté stopy krve pod schodištěm, ale také zakrvavený telefon se sluchátky, krev byla i na ponožkách. Úřady vzápětí zahájily vyšetřování sebevraždy a únosu. Krev patřila členům rodiny, vyšetřovatelé ale podrobnosti nesdělili. Protože nebyl na místě Peugeot patřící Sébastienovi, pátrá nyní policie i po něm. Důkazy hledají policisté i v místech, kde obě děti studovaly – Sébastien se věnoval informatice a Charlotte sociálním službám.

Psychické problémy

Psychologové také zkoumají profily otce i syna. Zatímco otec trpěl v minulosti depresemi, syna označila sestřina kamarádka za „zvláštního člověka, který žije ve svém vlastním světě“.

V roce 2012, ještě na střední škole, Sébastien Troadec šířil na svém blogu výhrůžky smrtí. Později na fóru pro hráče počítačových her napsal: „Co mě dělá smutným? Můj život.“ Napsal také, že kdyby lidé viděli, co se děje v jeho hlavě, označili by ho za blázna bez morálky.

Podle zdroje citovaného deníkem Parisien měl Sébastien komplikovaný vztah s otcem a svému kamarádovi tvrdil, že hodně pije. „Moji rodiče pořád pijí a křičí,“ napsal před čtyřmi lety na Twitteru.

rokMilan Rokos

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz