6. listopadu 2017 22:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Časopis Charlie Hebdo opět čelí výhrůžkám. Anonymy hrozí redaktorům smrtí

Redakce francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Redakce francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo opět čelí výhrůžkám. Dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři hrozí zaměstnancům magazínu smrtí. Týdeník, v jehož pařížské redakci islamisté v lednu 2015 povraždili 12 lidí, podal žalobu proti neznámému pachateli a policie případ vyšetřuje, uvedla agentura AP.

Časopis se v posledním čísle na titulní straně nelichotivě věnuje muslimskému učenci Tariqovi Ramadanovi, proti kterému byla vznesena obvinění ze znásilnění. Ramadan je popírá.

V pařížském sídle časopisu dva francouzští islamisté před bezmála třemi lety povraždili 12 lidí včetně osmi karikaturistů a redaktorů. Útočníci tvrdili, že tak chtěli potrestat Charlie Hebdo za jeho karikatury proroka Mohameda. Nejen podle radikálních muslimů tím list urážel jejich víru.

Redakce ale ani po atentátu neustoupila od satirických útoků na všechna náboženství. Další výhrůžné texty obdržela například loni.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz