Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fucking zůstává, jméno obce obyvatelům nevadí

Svět

  15:24aktualizováno  18:41
SALCBURK - Starosta rakouské obce, pod niž spadá osada Fucking, popřel spekulace světového tisku, že se má tato víska kontroverzního názvu přejmenovat. Na názvu, kvůli němuž se nenápadná vesnička nechtěně stala magnetem pro turisty z celého světa, není podle Franze Meindla nic pohoršlivého.

Cedule rakouského městečka Fucking foto: Reprofoto

Fuckingští si léta stěžují na nechtěnou pozornost turistů a také zlodějů dopravního značení začátku a konce obce. Jenže název hornorakouské osady nutně vyvolává úsměv u všech, kteří ovládají základy konverzace v Shakespearově jazyce. Je totiž zcela shodný s anglickým vulgárním výrazem pro pohlavní styk a příslušné přídavné jméno.

Obyvatele rakouského Fuckingu už britští turisté nebaví.

Obyvatele rakouského Fuckingu už britští turisté nebaví.

V posledních dnech i seriózní britské deníky psaly o tom, že víska spadající pod obec Tarsdorf, se má přejmenovat na Fuking nebo Fugging.

"Nechápu, kde se to v mezinárodním tisku vzalo," řekl Meindl údajně otráveným hlasem agentuře Reuters. "Diskutovalo se o tom před několika lety, ale nic z toho nebylo. Určitě to není předmětem diskuse nyní," dodal starosta obce, která leží u rakousko-německých hranic 30 kilometrů severozápadně od Salcburku.

Nájezdy divokých Britů

Do Fuckingu pořádají nájezdy britští turisté. U místních ale nejsou příliš populární.  Jezdí sem totiž jen kvůli tomu, aby se polonazí vyfotili s dopravní značkou vesnice. Někteří dokonce u cedule souloží. Cedule samotná je přitom žádaným suvenýrem a její stále nové vyrábění významně zatěžuje rozpočet vesnice se stovkou obyvatel.

Hornorakouský Fucking za své pojmenování vděčí zřejmě šlechtici Focko. Podobné zkušenosti jako obyvatelé rakouské vesnice mají ale prý i lidé z bavorského Kissingu či Pettingu. V německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko by zas o svých zážitcích mohli vyprávět místní z obce Pissen (v němčině  vulgární verze 'močení').

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat