Diskuse k článku: Sankce proti Rusku jsou krátkozraké, strategii je třeba změnit

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 29
  • Poslední: 30.7.2014 18:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Skřivan 30.7.2014 2:31

Nevím, řekl bych,

že dohoda mezi civilizovaným světem a novým Ruskem, nástupcem po SSSR, je založena na spolupráci. SSSR ne nerozpadl proto, že byl na tom skvěle, ale hlavně proto, že to neutáhl hospodářsky. ... a žít trvale v bídě, když se stačí vzdát dementní ideologie a mít se dobře, to dokáže jen blázen. Když blázni vymřeli, přišel Gorbačov.

... takže sankce sáhnou jen na to, co položilo SSSR.

Jinak popularita Putina stoupá, dokud vypadá jako vítěz. Pokud se ukáže, že je vrah lidí v letadle, náhle to s jeho popularitou může pěkně zamávat. Ono totiž rusové nejdou nikdy okupovat, ničit a vraždit. Oni jdou vždy zachraňovat a pokud zjistí, že je to lež, náhle může Putin upadnout ve velkou nemilost. ... takže je to také hodně o prezentaci, satelitní televizi a internetu.

J. Václavíková 30.7.2014 18:19

Re: Nevím, řekl bych,

To by bylo moc jednoduché. Putinovi nahrává to, že mezi Rusy a světem je bariéra azbuky.

P. Stavjaník 29.7.2014 23:31

Nojo,

sociologické výzkumy v Rusku by se daly srovnat s podobnými v Československu. Řekl by někdo v průzkumu, že president je neoblíbený? Rusové jsou už několik generací poslouchat vrchnost na slovo, takže čím tvrdší režim, tím je i logicky vyšší popularita.

Stačí vzpomenout odsouzení Několika vět tisíci pracujícími, aniž by jediný vůbec tušil o co jde…

K. Jež 29.7.2014 23:22

CCCP měl být jaderně bombardován spolu s Čínou už v 50. lete

ch. Nyní pozdě bycha honit. V každém případě je třeba jakýmkoliv způsobem zabránit tomu, aby v Rusku vzniklo něco jako je třeba Kim Un ap.

D. Inzenyr 30.7.2014 1:06

Re: CCCP měl být jaderně bombardován spolu s Čínou už v 50. lete

Ty jsi slusny hovado.

J. Vydra 30.7.2014 9:10

Re: CCCP měl být jaderně bombardován spolu s Čínou už v 50. lete

A ty zas prostoduchý hovado... Nevidíš ani do zítřka. A to předstíráš že si Ynža, CHACHACHA !!!

P. Dvořák 30.7.2014 4:04

Re: CCCP měl být jaderně bombardován . . .

No to jo, hlavně když už měl v té době jadernou bombu. Určitě by si to nechali líbit.

Tady vidíte naši budoucnost, když právní úpravy prakticky znemožňují kohokoliv zbavit svéprávnosti.

J. Kliment 29.7.2014 21:09

Sankce jsou sice možná málo účinné,

pravděpodobně jejich doipad zasáhne mnoho lidí mimo zamýšlené špičky - ale když naposled Evropa i svět bez odporu ustupovali podobnému psychopatovi s podobným náhledem na uspořádání světa stálo to mnoho zlého. Bohužel - spolupráce s Ruskem se jeví jako problematická až nemožná. Stejně tak je krátkozraké doufat, že Rusko bude spokojeně existovat na svém území, řešit vlastní problémy a spolupracovat se Západem v potírání společného nepřítele - mezinárodního terorismu. Sankce jsou možná málo účinné - nicméně berme je jako nutný krok. Možná první krok.

P. Pruner 29.7.2014 21:33

Re: Sankce jsou sice možná málo účinné,

Čím větší budou sankce, tím menší bude mít Rusko snahu spolupracovat s USA a EU, protože už bude mít méně co ztratit. Režimy jako je ten ruský, čínský apod žádné sankce nesrazí. Naopak vženou Rusko do úzké spolupráce s Čínou, Iránem a podobnými.

P. Stavjaník 30.7.2014 0:01

Re: Sankce jsou sice možná málo účinné,

Spolupráce s Čínou je pro Rusko nutným zlem. To není jak obchodování s měkkými Evropany. Čína jim nakonec stáhne i spodky.

P. Pruner 29.7.2014 20:27

rozumné

stručně řečeno - rozumný článek.

Sankce jsou první etapou budoucí války, jen zatím bez mrtvých.

J. Vydra 30.7.2014 9:09

Pokud ty ruský bláboly opravdu píšou Rusáci

tak je to s nima ještě horší, než jsem myslel. Úroveň slohu jak v prváku na střední a ty výmysly - úroveň ruskýho myšlení je opravdu zvláštní. Jakoby byli v neustálým absťáku po dlouhý noci pití nekvalitní vodky... Prostě prostoduchá propaganda pro prosťáčky. Proto se to tu tak líbí!

P. Helebrant 29.7.2014 20:25

Dnes...

...britská vláda změnila strategii :-))) Zrušila zákaz těžby břidlicového plynu. Jetli to udělá i Francie, tak má Evropa vystaráno. :-)

P. Pruner 29.7.2014 21:36

Re: Dnes...

Poslouchal jsem o tom dnes reportáž z USA. Zíkáte levný plyn a místo něho vháníte do hlubin odpadní jedovaté nevyčistitelné vody z té technologie. Z příznivce se ze mne stal odpůrce. Tak bychom se neměli chovat k přírodě a dědictví minulosti.

P. Dvořák 30.7.2014 4:05

Re: Vystaráno má.

Na dvacet-třicet let s plynem a potom na stovky let s možností zde žít.

J. Vydra 29.7.2014 20:24

Pokud ty ruský bláboly opravdu píšou Rusáci

tak je to s nima ještě horší, než jsem myslel. Úroveň slohu jak v prváku na střední a ty výmysly - úroveň ruskýho myšlení je opravdu zvláštní. Jakoby byli v neustálým absťáku po dlouhý noci pití nekvalitní vodky...

F. Skuplík 29.7.2014 18:47

Rusi budou spokojeni

i když budou rýt dršťkou v zemi a žrát hlínu. Za všechno špatné stejně bude moct západ.

Tady nejde o odstavení Putina od moci, ale o to aby přestal podporovat teroristy na Ukrajině!!! Zásobovat je zbraněmi a financovat je. A taky střílet ze svého území na UK. Pomáhat sestřelovat civilní letadla!!! Pokud to Putin nepochopí tak bude zle pro všechny. Jak pro Rusy tak i pro západ..

M. Vaněk 29.7.2014 18:58

Re: Rusi budou spokojeni

sestřelení civilního letedla separatisty se jeví čím dál více jako méně pravděpodobná hypotéza.  je příznačné, že s tím už všichni pracují jako s faltem a němci to dávají dokonce jako důvod sankcí.  přitom evidentně právě Amerika a Kyjev nemají zájem o rychlé vyšteření té katastrofy

F. Skuplík 29.7.2014 19:00

Re: Rusi budou spokojeni

Aha tak proto jím brání ve vyšetřování nehody ti proruští separatisté!!! Tak to jsem fakt netušil!!!

J. Pluk 29.7.2014 19:08

Re: Rusi budou spokojeni

Separatisté ve vyšetřování nebrání. Mezinárodní vyšetřovatelé se bojí protože např. cesta z Doněcka kudy se tam měli dostat je pod přímou palbou Ukrajinské armády a ta neustále zvyšuje svůj tlak a vede útok směrem k místu havárie. Proč asi? Stačilo by respektovat tragédii a pomoci - namísto toho "pomáhají" tanky a dělostřelbou. Jak mají v takových podmínkách separatisté pomáhat?

J. Čížek 29.7.2014 19:55

Re: Rusi budou spokojeni

Aha, no ještě že jste nám to, soudruhu anonyme, tak dobře vysvětlil ...

J. Vydra 29.7.2014 21:06

Re: Rusi budou spokojeni

No von má info přímo z ambasády, že...

J. Podešva 29.7.2014 19:10

virtuální realita

Takto se vytváří fiktivní skutečnost. Když se nesmysl 100x opakuje, jako by to byla pravda, lidi to nakonec začnou brát jako pravdu. Ve skutečnosti nejpravděpodobnější výklad sestřelení malajsijského letadla je ten, že vzbouřencům se natolik zalíbilo sestřelování ukrajinských letadel, že pálí na vše, co létá. Smutné je, že takový stát, jako je Rusko, jim k tomu dodává zbraně.

P. Helebrant 29.7.2014 19:53

Re: Rusi budou spokojeni

Strach lže, a věří mu jen zbabělci. :-)))) To letadlo sestřelili ruští teroristé. Tady není co řešit. Našli Usámu, najdou i tu obsluhu.

J. Čížek 29.7.2014 19:57

Re: Rusi budou spokojeni

Myslíte, že to kremlofilním bolševickým kolaborantům vysvětlíte?

J. Podešva 29.7.2014 18:29

vlna lidového hněvu

Myslím, že nikdo nečeká, že Putina smete "vlna lidového hněvu". Ruskou politiku neurčuje lid a pravda je, že ruský lid ve své většině zřejmě skutečně touží po tom, aby se jich zase svět bál. Ale mohli by ho smést oligarchové, kteří skutečně řídí ruskou politiku. Když se jim začnou tenčit příjmy z obchodů, řeknou si, že výhodnější by bylo, kdyby Rusko bylo spolehlivým obchodním partnerem, než hrozbou světu.

J. Pluk 29.7.2014 19:10

Re: vlna lidového hněvu

"Ale mohli by ho smést oligarchové, kteří skutečně řídí ruskou politiku"

... to si myslel Chodorkovskij taky....

M. Vaněk 29.7.2014 18:23

Je to přesně tak

Nespravedlivý a lživý opruz rusy jen semkne a dá jim smysl života. Američani a EU můžou zastavit násilí na Ukrajině ještě snáze, než Putin. Akorát je nikdo nemůže sankcionovat. Je to nefér nátlak z pozice síly.

B. Hejda 29.7.2014 17:57

Je to přesně naopak

Jediná, co zastaví diktátora je porážka, nebo aspoň neúspěch. Dokud mu jeho chování bude procházet, bude u lidí oblíbený.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...