Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadi v letadle. Pilot musel nouzově přistát

Svět

  13:13
DARWIN/PRAHA - Scénu jak z béčkového amerického filmu zažil australský pilot Braden Blennerhassett. Po přístrojové desce mu lezl had. Pilot se proto rozhodl nouzově přistát. Na řídící věži mu nejprve odmítali uvěřit, že má v kokpitu hada.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Braden letěl s malým nákladním letadlem z Darwinu. Jenže pak zaregistroval koutkem oka jakýsi pohyb. Když zjistil, že se mu po přístrojové desce plazí had, nevěřil vlastním očím. Spojil se proto s řídící věží. Jenže tam se na zprávu o plazovi v pilotní kabině dívali skepticky, píše britský Daily Telegraph.

Pilot se svěřil, že kdysi viděl americký film Hadi v letadle, kde se záplavou plazů bojuje Samuel L. Jackson. "Nikdy jsem se ale na ten film nedíval v letadle," prohlásil Blennerhassett. "Zavolal jsem řídící věži a nahlásil jsem, že mám hada v letadle. Nechtěli mi věřit," dodal. Proto se rozhodl vrátit do Darwinu. Mezitím ale zažil další děsivé chvíle, když se mu had začal plazit po noze.

Po přistání hada nenašli

V Austrálii už měli v kokpitech kuřata a jednou tam proniklo mládě krokodýla, hada ale zažili poprvé. Přestože po přistání letadlo prohlížel specialista na odchyt hadů, plaza se mu objevit nepodařilo. Zato na palubě našli malou stromovou žábu. Předpokládá se, že právě na tu si plaz dělal zálusk. Podle pilotova popisu šlo zřejmě o zlatého stromového hada, který není jedovatý.

Šéf letecké společnosti rozhodl, že dokud se had nenajde, letadlo nebude létat.

Autor:

Grafton Recruitment Praha
LOGISTIK JUNIOR | 30 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč