Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

V řeckém klášteře se porvali opilí mniši, jeden skončil s těžkým zraněním

Po hádce dvou opilých mnichů v srbském klášteře na posvátné hoře Athos na severu Řecka zůstal jeden vážně zraněný. (15. dubna 2012) foto: Profimedia.cz

Po hádce dvou opilých mnichů v srbském klášteře na posvátné hoře Athos na severu Řecka zůstal jeden vážně zraněný. Útočník čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví. Informovala o tom řecká veřejnoprávní stanice ERT.
  7:08

Incident se odehrál v neděli v klášteře Chilandar, když opilý mnich z Rumunska zaútočil na svého – rovněž opilého – souputníka z Běloruska rukama, nohama a také plastovou láhví.

Bělorus byl převezen do nemocnice ve městě Polygyros, kde se zotavuje ze zranění obličeje. Uvedl, že nechce, aby byl jeho kolega stíhán a původně ani nechtěl, aby ho lékaři vůbec ošetřovali. Útočník byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví.

Srbský klášter Chilandar je jedním z dvaceti pravoslavných svatostánků na Svaté Hoře, jak se oficiálně jmenuje mnišská autonomní republika na řeckém poloostrově Chalkidiki. Založen byl v roce 1198 z iniciativy svatého Sávy, významného středověkého vladaře a prvního srbského arcibiskupa.

Autoři: ,

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...