23. května 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hala byla plná hlavně dětí a teenagerů. Zoufalí rodiče a příbuzní hledají nejbližší přes Twitter

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Pohřešovaná dívka Olivia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaná dívka Olivia. | foto: BBC

MANCHESTER/PRAHA „Všichni prosím sdílejte tenhle snímek. Moje malá sestra Emma byla na koncertě Ari dnes večer v Manchesteru a neodpovídá na telefonáty. Prosím pomozte mi,“ stojí v jedné ze zpráv, v kterých lidé na Twitteru sdílí fotografie smějících se teenagerů, s kterými se nomohou spojit po výbuchu na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru.

Zoufalí rodiče, přátelé a příbuzní používají sociální sítě k hledání svých milovaných, kteří byli na manchesterském koncertu Ariany Grande. Na koncertu v Manchester Areně došlo k výbuchu, po kterém podle policie zemřelo nejméně 19 lidí a 59 bylo zraněno.

Uživatelka Twitteru Erin:P žádala podle agentury Reuters o pomoc při hledání její sestry: „Měla na sobě růžovou mikinu a modré džíny. Její jméno je Whitney.“ Výbuch otřásl foyer arény, kde tisícovky mladých lidí a jejich rodičů mířily ven z haly po koncertu. Fanoušky třiadvacetileté Američanky jsou totiž především děti a teenageři.

I mnoho dalších uživatelů Twitteru se snažilo spojit s lidmi, kteří byli na koncertě. I když nebyl někdo zraněný, mohl ho zasáhnout psychický šok. Po sociálních sítích tak putovaly fotky mladých usmívajících se lidí.

Zoufalá matka mladé dívky Olivie zase volala do BBC a poslala jim fotku své dcery, která byla na koncertě s kamarádem. Ani jeden se po koncertě nehlásil. Kamaráda nakonec našla I díky sociálním sítím v nemocnici, její dcera Olivia byla však několik hodin po výbuchu stále nezvěstná.

Pohřešovaná dívka Olivia.

Osmačtyřicetiletá Paula Robinsonová byla s manželem na železniční zastávce vedle arény, když pocítila výbuch a viděla tucty mladých dívek utíkajících od arény a křičících. „Začali jsme utíkat taky. Bylo to doslova pár sekund po explozi. Teenageři utíkali s námi,“ řekla Reuters.

Robinsová vzala desítky vystrašených dívek do blízkého hotelu Holiday Inn a zveřejnila na Twitteru své telefonní číslo, pokud by rodiče hledali své děti. Od té doby jí nepřestal mobil zvonit.

Účastnice koncertu v péči zdravotníků.

„Rodiče byli zuřiví v hledání svých potomků. Do hotelu Holiday Inn nakonec zamířilo mnoho dětí, zhruba 60,“ řekla Robinsová. Tento hotel i mnohé další na Twitteru nabídly, že jejich dveře jsou otevřené jako přístřešky zdarma.

Stejně tak na sociálních sítích nabízeli taxikáři své služby zdarma a pod hashtagem #RoomForManchester lidé nabízel.i ubytování zdarma, třeba pro ty, kteří po koncertě uvízli ve městě.

  • 14Diskuse
Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz