Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamburger s půlkou housky. Donald Trump hubne, do Bílého domu pozval experty na výživu, do sportu se mu ale nechce

Svět

  6:00
WASHINGTON/PRAHA - Americký prezident Donald Trump ve středu za doprovodu dcery Ivanky a významných osobností sportovního odvětví vyzdvihne na akci v Bílém domě důležitost pohybu. Cílem je zvýšit zájem o sport mezi mládeží a zdůraznit hodnotu aktivního životního stylu. Sám prezident však i přes rázné změny jídelníčku fyzickým aktivitám příliš nefandí.

Donald Trump přijel do Japonska. foto: Reuters

Dvakrát Big Mac, dvakrát Filet-O-Fish a čokoládový milkshake. Tak podle severu CNN vypadala prezidentova obvyklá objednávka v řetězci rychlého občerstvení McDonald’s.

Už na začátku roku se americký prezident Donald Trump rozhodl snížit svoji hmotnost. Ačkoliv je podle jeho doktora Trumpův zdravotní stav v naprostém pořádku, se svou váhou 108 kilogramů k výšce 188 centimetrů se prezident podle indexu tělesné hmotnosti (BMI) pohybuje na hranici obezity 1. stupně.

Změn jídelníčku si na něm po půl roce začalo všímat i jeho okolí. Fyzickými aktivitami prý ale pohrdá - přinášejí podle něj spíš více škody než užitku. „Hodně lidí chodí do posilovny a cvičí dvě hodiny a tak. Pak potřebují nová kolena, když jim je 55 let, nové kyčle a všechny tyhle věci. Já tyhle problémy nemám,“ sdělil Trump agentuře Reuters v lednu.

Na úterní tiskové konferenci se na prezidentův cvičební plán zeptali novináři i jeho dcery Ivanky, tak však odešla na další jednání a stejně jako Bílý dům se k otázce nevyjádřila.

Hamburger s jednou houskou, místo stejku mořský jazyk

Sama Ivanka i prezidentova žena Melanie investují mnoho času a úsilí, aby vylepšily Trumpovy návyky. Do Bílého domu pozvaly odborníky přes zdravou stravu, kteří zaučili kuchaře starající se o prezidentův jídelníček.

Podle nutričních terapeutů by nejefektivnějším způsobem bylo snížit příjem hlavy státu o 500 kalorií denně, což odpovídá například 100 gramům brambůrek nebo 200 gramům vepřového masa.

Místo jeho oblíbeného propečeného stejku si tak například během poslední návštěvy svého hotelu objednal Trump mořský jazyk, rybu podávanou s kapary na sojovém hnědém másle v hodnotě 64 dolarů (přibližně 1 400 korun).

Změna se dotkla i oblíbených cheeseburgerů, které prezident s radostí jedl na Floridě v golfovém klubu. Začal je jíst pouze s půlkou housky, do které jsou maso, sýr a další ingredience vkládány.

Změny se dotknou i vybavení Bílého domu. V plánu je renovace posilovny tak, aby odpovídala požadavkům prezidenta a jeho cvičebnímu plánu. Ten by měl být sestaven pouze ze cviků šetrných k jeho kloubům.

05.listopadu 2017 v 08:25, příspěvek archivován: 02.června 2018 v 13:48

VIDEO: Playing golf with Prime Minister Abe and Hideki Matsuyama, two wonderful people! https://t.co/vYLULe0o2K

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Playing golf with Prime Minister Abe and Hideki Matsuyama, two wonderful people! https://t.co/vYLULe0o2K

Místo cvičení však Trump stejně asi raději věnuje svůj čas golfu, kde prý spaluje mnoho kalorií - i za použití vozíku k přesunům po hřišti. „(Trump) nevidí ve cvičení takovou důležitost jako asi posledních pět prezidentů, které jsme tu měli,“ sdělil Ted Vickey, bývalý ředitel sportovního centra The White House Athletic Center, který zajistil sportovní vybavení bývalé hlavě Spojených států Georgi Bushovi mladšímu. Nynějšímu prezidentovi by doporučil zkombinovat golf s aerobními aktivitami doplněnými o protahování, například jógu.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat