Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamburský hotel odmítl Putina i Trumpa. Na summit G20 bude asi létat z Berlína vrtulníkem

Svět

  14:43
BERLÍN - Americký prezident Donald Trump během červencového summitu zemí G20, který se uskuteční v Hamburku, bude nocovat v Berlíně. Hotel, v němž chtěl v Hamburku bydlet, ho totiž zřejmě z bezpečnostních důvodů odmítl ubytovat. Napsal to v pátek list Berliner Zeitung. Do severoněmeckého přístavního města by se Trump mohl dopravovat vrtulníkem.

Donald Trump na tiskové konferenci. foto: Reuters

Trump chtěl původně během summitu, který se uskuteční 7. a 8. července, nocovat v hamburském hotelu Vier Jahreszeiten, ten ho však už v dubnu odmítl ubytovat. Důvodem byly zřejmě bezpečnostní obavy, během summitu se totiž očekávají rozsáhlé protesty.

Nakonec má americký prezident přebývat spolu s asi 200 členy doprovodu v berlínském hotelu Intercontinental. Do asi 250 kilometrů vzdáleného Hamburku by Trump mohl létat vrtulníkem. Tuto alternativu ale ztěžuje fakt, že Intercontinental nemá v areálu hotelu vhodné místo pro přistávání.

Rozhodnutí Trumpa zřejmě donutí berlínskou policii přehodnotit dosavadní plány, které počítaly s tím, že do Hamburku na summit vyšle 3000 policistů. Značná část z nich ale asi nyní bude muset zůstat v Berlíně.

S hledáním pokoje v hamburském hotelu Vier Jahreszeiten neměl podle německých médií úspěch ani ruský prezident Vladimir Putin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!