20. června 2017 19:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Portugalsku se při boji s ohněm zřítilo letadlo, oběti nejsou známé

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Obavy panují i ohledně vznikajícího mraku s popílkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obavy panují i ohledně vznikajícího mraku s popílkem. | foto: Reuters

LISABON Hasiči v Portugalsku stále ještě nezvládli rozsáhlý požár, který od víkendu v centrální části země usmrtil již 64 lidí a 135 jich zranil. Pod kontrolou mají dosud 85 procent zasaženého území. Při boji s živlem v úterý podle místních úřadů havaroval letoun typu Canadair. Není ale jasné, zda si nehoda vyžádala nějaké oběti ani jakému státu stroj patřil. Tato letadla do Portugalska vyslaly Francie, Itálie a Španělsko, uvedla agentura AFP.

Není ale jasné, zda si nehoda vyžádala nějaké oběti ani jakému státu stroj patřil. Tato letadla do Portugalska vyslaly Francie, Itálie a Španělsko, uvedla agentura AFP.

Proti ohni v oblasti Pedrógao Grande, který přiživují vysoké teploty překračující 40 stupňů Celsia a silný nárazový vítr, bojuje tisícovka hasičů.

Požár, který způsobil patrně blesk, zatím zničil zhruba 26.000 hektarů území. Zasáhl mimo jiné izolované lokality obývané převážně seniory.

Požár zasáhl mimo jiné izolované lokality obývané převážně seniory.
Při boji s živlem havaroval letoun typu Canadair, není ale jasné, zda si nehoda vyžádala nějaké oběti.

Hasiči podle agentury AP doufají, že se jim požár v oblasti podaří dostat pod kontrolu ve středu, i když meteorologové předpovídají nejvyšší denní teplotu až 43 stupňů Celsia.

Portugalský premiér António Costa v úterý podle agentury Reuters požádal úřady, aby vypracovaly zprávu o tom, v čem záchranné složky při zásahu selhaly. Reagoval tak na kritiku svědků, podle nichž byli záchranáři pomalí. Costa požádal také o vysvětlení, proč nebyla uzavřena silnice, na níž mnoho lidí uvízlo ve svých autech a zahynulo.

Velitel civilní ochrany Victor Vaz Pinto v úterý varoval před dalším znepokojivým požárem ve vesnici Góis dále na sever.

ČTK
  • 0Diskuse
Volkswagen Passat 2.0 TDI 2016 ·
Volkswagen Passat 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 40 986 km, diesel
620 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz