Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Piraně zranily v Argentině více než 70 lidí, dětem ukously prsty

Svět

  21:07
BUENOS AIRES - Hejno piraň zranilo v Argentině více než 70 lidí, kteří se během vlny veder koupali u příležitosti vánočních svátků v řece Paraná severně od metropole Buenos Aires. Informovaly o tom místní zdravotnické zdroje.

Piraně zranily v Argentině více než 70 lidí, dětem ukously prsty. foto: ČTK

Mezi zraněnými je i několik dětí, kterým dravé rybky druhu palometa, dorůstající do délky 20 až 40 centimetrů, ukously i části prstů.

"To není normální," řekl tamní televizi šéf záchranářů v městě Rosario Federico Cornier. "Normální je ojedinělé kousnutí nebo zranění, ale rozsah (zranění) je v tomto případě obrovský. Je to výjimečná událost," dodal.

Hejno piraň zranilo v Argentině více než 70 lidí, kteří se během vlny veder koupali u příležitosti vánočních svátků v řece Paraná severně od metropole Buenos Aires.

Incident se podle agentury AP stal mimo oblíbené pláže na řece Paraná v blízkosti Rosaria, asi 300 kilometrů severně od Buenos Aires.

Piraně, což jsou dravé ryby z řeky Amazonky, nemají pověst obávaného predátora nadarmo. Vědci před rokem zjistili, že stisk jejich čelistí je tak silný, že v poměru k jejich hmotnosti je ještě větší než například u tyranosaurů.

Před těmito rybkami tak musejí kapitulovat i současní strašáci divočiny, jako je žralok bílý, hyena či aligátor.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat