Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Piraně zranily v Argentině více než 70 lidí, dětem ukously prsty

Svět

  21:07
BUENOS AIRES - Hejno piraň zranilo v Argentině více než 70 lidí, kteří se během vlny veder koupali u příležitosti vánočních svátků v řece Paraná severně od metropole Buenos Aires. Informovaly o tom místní zdravotnické zdroje.

Piraně zranily v Argentině více než 70 lidí, dětem ukously prsty. foto: ČTK

Mezi zraněnými je i několik dětí, kterým dravé rybky druhu palometa, dorůstající do délky 20 až 40 centimetrů, ukously i části prstů.

"To není normální," řekl tamní televizi šéf záchranářů v městě Rosario Federico Cornier. "Normální je ojedinělé kousnutí nebo zranění, ale rozsah (zranění) je v tomto případě obrovský. Je to výjimečná událost," dodal.

Hejno piraň zranilo v Argentině více než 70 lidí, kteří se během vlny veder koupali u příležitosti vánočních svátků v řece Paraná severně od metropole Buenos Aires.

Incident se podle agentury AP stal mimo oblíbené pláže na řece Paraná v blízkosti Rosaria, asi 300 kilometrů severně od Buenos Aires.

Piraně, což jsou dravé ryby z řeky Amazonky, nemají pověst obávaného predátora nadarmo. Vědci před rokem zjistili, že stisk jejich čelistí je tak silný, že v poměru k jejich hmotnosti je ještě větší než například u tyranosaurů.

Před těmito rybkami tak musejí kapitulovat i současní strašáci divočiny, jako je žralok bílý, hyena či aligátor.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat