21. dubna 2018 21:13, aktualizováno  23:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

K domovu saudského krále se zřejmě přiblížil dron. Jeho sestřelení způsobilo poplach

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Salmán bin Abdulazíz bin Abdulrahmán as-Saud - král Saúdské Arábie. Saúdský... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Salmán bin Abdulazíz bin Abdulrahmán as-Saud - král Saúdské Arábie. Saúdský... | foto: Lidové noviny

RIJÁD K rezidenci saudského krále Salmána bin Abda al-Azíza se zřejmě nebezpečně přiblížil dron a byl sestřelen, což způsobilo poplach. Podle reportérky Wall Street Journal ze Saudské Arábie šlo o hračku, a to buď dronu či model letadla. Původně se šířily nepotvrzené informace o možném pokusu o převrat, které hlásil například server The Jerusalem Post. Panovník se v té době ale v paláci nenacházel, byl na jiném místě hlavního města.

21.dubna 2018 v 20:30, příspěvek archivován: 21.dubna 2018 v 21:13

VIDEO: #???? ?? ???? ?? ??????? : ?? ??????? ??? ??? ????? ??? ??????? ?????? ??????? https://t.co/lDLDuPeEl6

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

#عاجل من مصدر في الديوان : تم التاكيد على نقل الملك الى القاعدة الجوية لحمايته https://t.co/lDLDuPeEl6

Mluvčí rijádské policie sdělil, že přítomnost tohoto dronu zjistili členové stráže na jednom z kontrolních stanovišť a „jednali v souladu s rozkazy“. Nicméně neuvedl, jestli při tomto zásahu někdo neutrpěl zranění nebo nebyly způsobeny nějaké škody.

Agentura AP k incidentu poznamenala, že obavy z takovýchto bezpilotních letounů jsou v Saúdské Arábii opodstatněné. Šíitští povstalci a jejich spojenci, kteří v Jemenu bojují proti koalici vedené Saúdskou Arábií, totiž používají drony vybavené bombami. Další takové stroje posílají přímo do království proti bateriím raket Patriot.

Lidovky.cz, ČTK
  • 2Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.