7. února 2019 10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Holčička přežila osmnáct hodin v troskách zříceného domu v Istanbulu

Pětiletou holčičku ve čtvrtek vyprostili turečtí záchranáři ze sutin... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pětiletou holčičku ve čtvrtek vyprostili turečtí záchranáři ze sutin... | foto: Reuters

Istanbul Pětiletou holčičku ve čtvrtek vyprostili turečtí záchranáři ze sutin sedmipatrového domu na okraji Istanbulu, 18 hodin po zřícení budovy. Informovala o tom agentura AP. Dosud byli nalezeni tři mrtví a 13 zraněných, mezi nimiž je i devítiletý chlapec. Tři ze zraněných jsou v kritickém stavu.

V domě bylo 14 bytů, které obývalo 43 lidí. V přízemí domu byla šicí dílna. Místní úřady odhadují, že v době neštěstí bylo doma 27 až 30 lidí, napsala agentura Anadolu. Příčina zřícení domu se vyšetřuje. Guvernér oblasti Ali Yerlikaya upozornil na to, že poslední tři patra budovy byla postavena ilegálně.

Obytný dům se zhroutil ve středu kolem 16:00 místního času (14:00 SEČ).
V domě bylo 14 bytů, které obývalo 43 lidí. V přízemí domu byla šicí dílna.

Obytný dům se zhroutil ve středu kolem 16:00 místního času (14:00 SEČ). Budova stará 27 let se nacházela ve čtvrti Kartal na okraji asijské části Istanbulu. Příčina neštěstí se vyšetřuje. Sedm okolních budov bylo preventivně evakuováno, uvedl guvernér. U jedné z nich hrozí, že se také zřítí.

06.února 2019 v 20:11, příspěvek archivován: 07.února 2019 v 10:55

VIDEO: CCTV captures moment of deadly building collapse in #Istanbul #Turkey https://t.co/wDMZzJQ2Lr

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

CCTV captures moment of deadly building collapse in #Istanbul #Turkey https://t.co/wDMZzJQ2Lr

Záchranáři pracovali celou noc, práce třikrát přerušili z obavy ze zřícení trosek domu. „Budeme pracovat bez zastavení, dokud pátrací a záchranné práce neskončí,“ řekl ve středu novinářům Yerlikaya.

Státní zastupitelství s ohledem na vyšetřování zakázalo médiím neštěstí zpravodajsky pokrývat a turecké televize přerušily přímé přenosy z místa, informovala Státní rada pro kontrolu rozhlasu a televize (RTÜK).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!