12. května 2012 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hollande ji opustil. Teď z ní udělá nejmocnější ženu v zemi

Ségolene Royalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ségolene Royalová | foto: Reuters

PAŘÍŽ/PRAHA Francouzský prezident Francois Hollande se rozešel s matkou svých čtyř dětí Ségolene Royalovou po třicetiletém vztahu. Opustil ji kvůli mladší ženě, novinářce Valérii Trierweilerové, se kterou dodnes žije. Teď Royalová naznačila, že se stane předsedkyní Národního shromáždění a tedy nejmocnější ženou v zemi.

Hollande si Royalovou nikdy nevzal, oba se kdysi nechali slyšet, že manželství je "buržoazní instituce". Nový prezident proto nehodlá požádat o ruku ani Valérii. Jeho dvě "osudové ženy" spolu ale údajně příliš dobře nevycházejí. Hollande románek s Trierweilerovou nejprve tajil, s Royalovou se rozešel v roce 2007 a v ten samý rok začal žít s Valérií.

ČTĚTE TAKÉ:

58letá Royalová, která před lety kandidovala na prezidentku proti tehdejšímu vítězi Nicolasi Sarkozymu, se teď může stát předsedkyní parlamentu, což z ní po prezidentovi a premiérovi udělá nejmocnější političku ve Francii.

Ve francouzské televizi se jí otázali, zda-li si myslí, že je správnou osobou na takovou funkci. "Myslím, že ano," odvětila s úsměvem. Moderátor se jí ještě zeptal, jestli se nebojí nepřátelské reakce některých socialistických poslanců. "Všechno bude v pořádku," ujistila ho Royalová.

Valérie Trierweilerová a Francois Hollande

Valérie Trierweilerová a Francois Hollande

Někteří jí totiž nemůžou zapomenout, že i letos chtěla kandidovat na prezidentku navzdory tomu, že už jednou se Sarkozym prohrála. Hollande složení nové vlády oznámí příští týden.

Lidovky.cz, mtrMiluše Trefancová