3. srpna 2015 9:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ňadra nejsou zbraň. Obyvatelé Hongkongu protestovali proti ‚směšnému' rozsudku

Obyvatelé Hongkongu protestovali proti rozhodnutí soudu, který poslal do vězení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obyvatelé Hongkongu protestovali proti rozhodnutí soudu, který poslal do vězení... | foto: Reuters

HONGKONG Na 200 mužů a žen v podprsenkách protestovalo v neděli v Hongkongu proti rozhodnutí soudu, který poslal do vězení ženu za to, že použila svá ňadra jako zbraň k napadení policejního důstojníka. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Třicetiletá Ng Lai Ying obvinila policejního inspektora Chana Ka Po, že jí během březnových protestů sáhl na ňadra. Soud ale obvinění otočil proti ní a rozhodl, že do něj úmyslně strčila vlastním poprsím, aby ho pak mohla obvinit z napadení - a poslal ji na tři měsíce a 15 dní do vězení.

PROTESTY V HONGKONGU:

Do nedělních protestů před policejní stanicí se zapojilo asi 200 lidí obojího pohlaví, kteří si buď oblékli podprsenku, anebo s ní mávali ve vzduchu na znamení toho, že ňadra nejsou zbraň. Rozhodnutí soudu je podle protestujících jednoduše „směšné“.

„Proto jsme vymysleli tenhle podivný způsob, jak dát světu najevo, jak je to směšné,“ řekl agentuře AFP učitel v důchodu James Hon, a dodal, že to bylo poprvé v životě, co měl oblečenou podprsenku.

Na 200 mužů a žen v podprsenkách protestovalo v neděli v Hongkongu proti...
Ňadra nejsou zbraň, hlásali obyvatelé Hongkongu.

„Ano, to, že jsem si oblékl podprsenku, vypadá na muži dost ohavně,“ řekl místním novinářům další z protestujících. „Ale není to zdaleka tak ohavné, jako rozhodnutí soudu, který mířil na jelena a střelil kozla,“ dodal.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PLC PROGRAMÁTOR - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč